За первую половину августа в национальном парке "Белобережье Святослава" было задержано 10 нарушителей природоохранного законодательства » Николаевский Обозреватель
 
Николаевский Обозреватель » НИКОЛАЕВСКИЕ НОВОСТИ » За первую половину августа в национальном парке "Белобережье Святослава" было задержано 10 нарушителей природоохранного законодательства

За первую половину августа в национальном парке "Белобережье Святослава" было задержано 10 нарушителей природоохранного законодательства

За первую половину августа в национальном парке "Белобережье Святослава" было задержано 10 нарушителей природоохранного законодательства
З моменту створення НПП «Білобережжя Святослава» (Миколаївська область) проблема збереження та відтворення рослинності нижньодніпровських пісків, прибережного літорального валу є однією з пріоритетних. А факти пошкодження рослинного покриву півострову та берегової літоральної смуги викликає занепокоєння адміністрації національного природного парку «Білобережжя Святослава».

Останнім часом ця проблема загострилася через руйнівні зимові шторми та збільшення кількості автотранспорту підвищеної прохідності.

Категорично заборонити в’їзд на Кінбурнський півострів в правовому полі ні новостворений (з 2012 року) НПП «Білобережжя Святослава», ні РЛП «Кінбурнська коса» (з 1992 року) зробити не могли і не можуть. У відповідності до Положення про НПП «Білобережжя Святослава» парк є рекреаційною, культурно-освітньою установою, до функціональних повноважень якої належить створення умов для відпочинку. Тому основним шляхом вирішення проблеми є не заборона в’їзду, а регулювання руху транспорту, визначення місць стоянок, встановлення попереджувальних знаків і головне – підвищення свідомості самих водіїв.

На всій території НПП встановлено низку заборонних та попереджувальних аншлагів (Фото 1). Окрім цього, інспекторами служби Держохорони здійснюються регулярні обходи закріплених за ними ділянок. Відсутність належного фінансування та неможливість придбання відповідного автотранспорту значною мірою впливають на активну діяльність по виявленню та покаранню порушників. Однак, в ході проведення щорічних операцій «Літораль» (червень-серпень) протягом 2013 - 2014 року було виявлено 22 порушення щодо проїзду поза межами доріг загального користування, на які складено 22 протоколи про адміністративне правопорушення. Тільки за серпень місяць 2015 року затримано 10 порушників та складено 10 протоколів про адміністративні правопорушення, що направлені до місцевого суду, а саме: 5 правопорушень проїзду поза межами доріг загального використання та виїзду на літоральний вал, 2 випадки розкладення вогнищ в необладнаних місцях в межах рекреаційних дільниць, 1 протокол за засмічення території, 1 – за проведення пошукових робіт без погодження з адміністрацією парку, 1 випадок – прохід в акваторію парку без відповідного погодження (Фото 2).

Адміністрацією парку систематично вживаються конкретні заходи по вирішенню проблеми руйнування літорального прибережного валу. Так, взимку 2012 року сильними штормами зруйновано частину валу в районі шпилю Кінбурнської стрілки. (Фото 3). До речі, ця територія є рекреаційною дільницею, в’їзд на яку суворо заборонений та встановлено шлагбаум (фото 4), а на шпиль Кінбурнської стрілки заборонений також і прохід. З метою відновлення цієї ділянки літорального валу спільно з доктором біологічних наук, професором Херсонського аграрного університету Мойсієнком І.І. та науковим відділом парку було розроблено низку практичних рекомендацій. У 2013-2015 роках з метою відновлення та збереження валу було закладено пробну (модельну) ділянку, на якій восени висаджено насіння рослин-піскоутримувачів (колосняк та ін.), а навесні споруджено плетений паркан та спеціальні перехідні містки для рекреантів (Фото 5).

Звертаємось до всіх відвідувачів території НПП!

Природа Кінбурну неповторна і дуже вразлива. Рух автотранспорту по пляжній зоні та літоральному валу на території парку суворо заборонений, адже він призводить до забруднення прибережної території, руйнуванню рідкісного рослинного покриву та піщаного валу, який захищає степову рослинність від затоплення морськими водами. Рухаючись по пляжній зоні водії створюють фактори турбування відпочиваючих, а в багатьох випадках загрозу їх здоров’ю і, навіть, життю.

Кінбурнська коса має бути місцем гармонії та цивілізованого відпочинку (в сенсі рівня культури відпочиваючих), а не полігоном для любителів технічних видів спорту.

Впевнені, що спільними зусиллями, відкритим спілкуванням та конкретними заходами адміністрації парку та небайдужої екологічної громадськості будуть вирішені всі проблеми збереження перлин природо-заповідного фонду України.
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий