Прокуратурой Николаевской области реабилитирована очередная жертва преступного коммунистического режима (Фото) » Николаевский Обозреватель
 
Николаевский Обозреватель » НИКОЛАЕВСКИЕ НОВОСТИ » Прокуратурой Николаевской области реабилитирована очередная жертва преступного коммунистического режима (Фото)

Прокуратурой Николаевской области реабилитирована очередная жертва преступного коммунистического режима (Фото)

Прокуратурой Николаевской области реабилитирована очередная жертва преступного коммунистического режима (Фото)
Започаткована Генеральним прокурором України Юрієм Луценком реабілітація холодноярівців знайшла продовження у прокуратурі Миколаївщини.

Зокрема, прокурором Миколаївської області Тарасом Дунасом, видано довідку про реабілітацію Миколи Микитовича Плахова, 1920 р.н., головного бухгалтера Новобузької райспоживспілки, який з політичних мотивів був необґрунтовано засуджений судом за вчинення діянь, кваліфікованих як контрреволюційний злочин.

Вироком Миколаївського обласного суду від 08.01.1951 Плахова М.М. засуджено за ч. 2 ст. 54-10 КК УРСР за контрреволюційний злочин, а саме за вислови та записи критичного характеру стосовно політики радянської держави.

Доказом вини М.М.Плахова стали його записи у зошиті та блокноті про діяльність правоохоронних органів, умови життя селян, бездієвість конституційних норм щодо свободи слова тощо, зроблені ще у 1937 році. Можна тільки уявити до яких методів вдавалася тоталітарна радянська машина аби зламати дух української нації та знищити мільйони безневинних людей.

За вказаним обвинуваченням йому призначене покарання у виді 25 років позбавлення волі у виправно-трудових таборах з поразкою в правах на 5 років, з конфіскацією усього належного йому майна.

У 1955 році постановою Президії Верховного Суду УРСР злочин перекваліфіковано на ч. 1 ст. 54-10 КК УРСР, а покарання зменшено до 5 років позбавлення волі, та на підставі ст.ст. 1, 6 Указу Президії Верховної Ради СРСР від 27.03.1953 «Про амністію» М.М. Плахова звільнено від відбування покарання зі зняттям судимості.

Вивченням прокуратурою області матеріалів архівно-кримінальної справи встановлено, що М.М. Плахов підлягає реабілітації на підставі ст. 1 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» від 17.04.1991, як особа, що з політичних мотивів була необґрунтовано засуджена.
Прокуратурой Николаевской области реабилитирована очередная жертва преступного коммунистического режима (Фото)

Відтак, Микола Микитович Плахов згідно з висновком прокуратури Миколаївської області реабілітований 7 квітня 2017 року, про що прокурором області видано та підписано відповідну довідку.

Наразі прокуратурою області розшукуються його родичі, щоб повідомити про його реабілітацію.

Це непоодинокий факт репресій тоталітарного режиму. Тому працівниками прокуратури вивчаються інші аналогічні справи з метою реабілітації жертв політичних репресій в Україні.
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий