В Николаеве «Заря» - «Машпроект» и «Укртрансгаз» подписали договор на реконструкцию КС «Яготин»

  • 0
В Николаеве «Заря» - «Машпроект» и «Укртрансгаз» подписали договор на реконструкцию КС «Яготин»
У середу 10 жовтня відбулося підписання договору між ДП НВКГ «Зоря» - «Машпроект» і АТ «Укртрансгаз» на реконструкцію компресорної станції «Яготин» (Київська область).

Подія відбулася на зустрічі перших осіб компаній на державному підприємстві «Зоря» - «Машпроект».

За умовами договору ДП «Зоря» - «Машпроект» виступить головним підрядником проекту і виконає весь комплекс робіт по створенню нового компресорного цеху на чотири газоперекачувальні агрегати потужністю 16МВт кожен з необхідною інженерною інфраструктурою. Компанія забезпечить весь комплекс проектно-вишукувальних робіт, виконає поставку обладнання, проведе будівельно-монтажні роботи і спільно з замовником введе об'єкт в експлуатацію.

У складі агрегатів будуть використані двигуни ДГ 90 Л2.1, виробництва ДП «Зоря» - «Машпроект». Двигуни були модернізовані відповідно до сучасних вимог Євросоюзу щодо екологічних параметрів. Аналогічне обладнання використовується при реконструкції компресорної станції «Гребінківська».

Проект планується реалізувати до 2021 року.

ДП «Зоря» - «Машпроект» має багатий досвід реалізації проектів реконструкції газоперекачувальних агрегатів із заміною морально і фізично застарілих газотурбінних двигунів.

Разом з тим, це перший в історії компанії контракт, відповідно до якого, підприємство буде здавати об'єкт «під ключ». Робота над проектом стане новим важливим кроком у розвитку компанії відповідно до сучасних тенденцій світового ринку і розширенням попиту на виконання комплексних робіт.

АТ «Укртрансгаз» як оператор ГТС України визначив КС «Яготин» одним із пріоритетних об’єктів для модернізації. Ця компресорна станція є однією з ключових в забезпеченні транспортування газу власного видобутку з газопромислових управлінь «Шебелинкагазвидобування» та «Полтавагазвидобування», а також приймає участь в процесі закачування газу в ПСГ (підземні сховища газу).

Станція компримує (стискає) газ для його подальшого транспортування магістральними газогонами «Шебелинка – Диканька – Київ», «Шебелинка – Полтава – Київ», «Єфремівка – Диканька – Київ».

Навіть у випадку реалізації сценарію «нульового транзиту» цей об’єкт буде задіяний у транспортуванні природного газу споживачам України.скачать dle 12.0