Миколаївський гарнізон приймає Чемпіонат України з пожежно-прикладного спорту в закритих приміщеннях (Відео) » Николаевский Обозреватель
 
Николаевский Обозреватель » НИКОЛАЕВСКИЕ НОВОСТИ » Миколаївський гарнізон приймає Чемпіонат України з пожежно-прикладного спорту в закритих приміщеннях (Відео)

Миколаївський гарнізон приймає Чемпіонат України з пожежно-прикладного спорту в закритих приміщеннях (Відео)

Що таке пожежно-прикладний спорт? На жаль даному виду спорту приділяється досить незначна увага з боку засобів масової інформації та спортивних асоціацій. В основі лежить виконання різноманітних пожежно-прикладних вправ, які неодноразово рятувальники застосовують в своїй роботі.

Історія становлення такого виду спорту бере початок ще з часів Радянського Союзу. УРСР вперше взяла участь у змаганнях з пожежно-прикладного спорту ще в 1937 році в Москві. Це дало суттєвий поштовх для розвитку цього напрямку спортивної культури на тернах України. Після включення пожежно-прикладного спорту до Єдиної Всесоюзної кваліфікації, ще в 1963 році, даний вид змагань почав стрімко розвиватися та набирати все більше популярності. Спортсмени одержали право на отримання спортивного розряду кандидата в майстри спорту і звання майстра спорту.

З 2002 року Україна є членом Міжнародної спортивної федерації пожежних та рятувальників, до складу якої входить 19 країн світу. Всього в Україні підготовлено більше 600 майстрів спорту, 28 майстрів спорту міжнародного класу, 2 заслужених майстра спорту, 14 тренерам присвоєно звання «Заслужений тренер України». Українські спортсмени Олександр Будник та Руслан Косенко являються рекордсменами світу (в підйомі по штурмовій драбині та в двоборстві).

Цього року Чемпіонат України з пожежно-прикладного спорту в закритих приміщеннях радо зустріне в своїх стінах Миколаївський гарнізон. Саме на території нашого гарнізону розташований один з найкращих спортивно-оздоровчих комплексів України, який готовий прийняти команди підрозділів з 27 адміністративно-територіальних регіонів та 4 учбових закладів системи Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Змагання будуть відбуватися в декілька етапів:
Перший етап – підйом по штурмовій драбині у вікно 4-го поверху навчальної вежі. Спортсмени повинні пробігти 32 метри з штурмовою драбиною в руках і якомога швидше піднятися до четвертого поверху башні, закріплюючи драбину за віконний отвір на кожному поверсі. Після того як рятувальник наступає двома ногами на контактні пластини, розташовані на підлозі, дистанція вважається завершеною.

Одним з найбільш наближених до бойових дій в умовах пожежі, є другий етап чемпіонату - підйом по висувній драбині у вікно 3-го поверху учбової вежі. Від учасників забігу найнеобхідніше – це злагодженість дій при подоланні дистанції і підняття одного із спортсменів по драбині на 3-й поверх навчальної башні.

Найдинамічніший та найстрімкіший етап змагань – це подолання 100-метрової смуги з перешкодами. Пробігши 23 метри дистанції, спортсмену слід подолати двохметровий паркан, потім, підхопивши два пожежних рукава, пробігти по колоді і приєднати пожежні рукава один до розгалуження, а інший до пожежного ствола.

Останнім етапом є двоборство, який складається з підйому по штурмовой драбині на 4-й поверх учбової вежі та подолання 100-метрової смуги з перешкодами. Результат етапу визначається шляхом складання часових показників в двох спортивних дисциплінах.

Основною метою пожежно-прикладного спорту є пропаганда здорового способу життя, висвітлення основних прийомів роботи пожежника-рятувальника, а також залучення молоді та дорослих до даного виду спорту.

Здорове майбутнє починається з здорового способу життя. Ми пишемо історію своїх перемог!

Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий