Посадовими особами розтрачено державні кошти на суму 300, 7 тис.грн » Николаевский Обозреватель
 
Николаевский Обозреватель » НИКОЛАЕВСКИЕ НОВОСТИ » Посадовими особами розтрачено державні кошти на суму 300, 7 тис.грн

Посадовими особами розтрачено державні кошти на суму 300, 7 тис.грн

Під час ревізії фінансово-господарської діяльності Відокремленого підрозділу «Южно-Українська атомна електрична станція ДП «НАЕК «Енергоатом» виявлено нестачу матеріально-технічних цінностей, зокрема, сервера з комплектуючими вартістю 300,7 тис.грн, який призначався для монтажу Центру збору і обробки сейсмологічної інформації центрального і виносних сейсмопунктів Ташлицької гідроакумулюючої електростанції, що є складовою Южно-Українського енергокомплексу.

Це обладнання придбано станцією ще в листопаді 2009 року у ТОВ «Аля» та передано на зберігання у відділення відокремленого підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом». Його монтаж мало здійснити приватне товариство «Юженергобуд».

Майже через три роки сервер з комплектуючими відпущено зі складу за довіреністю представнику ПАТ «Юженергобуд».

Однак, через рік в управлінні капітального будівництва атомної станції заявили про нестачу обладнання до сервера та необхідність його доукомпектації.

Зважаючи на цей факт, фінінспектори ініціювали проведення інвентаризації, але сервера з комплектуючими не виявили. Це свідчить про розукомплектування обладнання, що унеможливлює його монтаж та використання, необхідність його повторного придбання, чим заподіяно збитків підприємству на суму 300,7 тис грн.

Водночас, до ревізії надані суперечливі пояснення посадових осіб управління капітального будівництва та управління виробничо-технологічної комплектації атомної станції, які звинувачують в непрофесійних діях колег з управління виробничо-технологічної комплектації, в обов’язки яких входить перевірка фактичної наявності обладнання в зоні монтажу незавершеного будівництва.

При цьому, третя сторона – підрядна організація ПАТ «Юженергобуд» , яка отримала обладнання зі складу та передала управлінню капітального будівництва станції, ухиляється від пояснень.

Для встановлення істини фінінспекторами здійснено намір провести зустрічну звірку у постачальника обладнання ТОВ «Аля», але знайти його за вказаною в договорі адресою не вдалося.

За результатами ревізії факт розтрати державних коштів посадовими особами атомної станції прокуратурою міста Южноукраїнськ внесено до Єдиного реєстру досудового розслідування за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України.
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Комментарии:

Оставить комментарий