Николаевцам напомнили о минимальной заработной плате

  • 0
Николаевцам напомнили о минимальной заработной плате
Відповідно до ст. 95 Кодексу законів про працю України та ст.3 Закону України «Про оплату праці» мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 року № 2246-VIII встановлено розмір мінімальної зарплати з 1 січня 2018 року 3723 гривень. З цього часу роботодавці зобов’язані щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше 3723 грн.

Якщо ж заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, то йому необхідно провести доплату до рівня мінімальної, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

Відповідно до частини 2 статті 3? Закону України «Про оплату праці», при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

За недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці передбачено застосування щодо суб’єкта господарювання штрафу у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати встановленої законом на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення.

Відповідно до статті 259 Кодексу законів про працю України нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю здійснюють спеціально уповноважені органи та інспекції, які не залежать у своїй діяльності від власника або уповноваженого ним органу.

Згідно з пунктом 2 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу Законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування» державний контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань інспекторами праці:

Держпраці та її територіальних органів; виконавчих органів міських (міст обласного значення) рад та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад .

Одночасно, з метою забезпечення належного рівня виконання рішень Уряду спрямованих на підвищення мінімальної заробітної плати та миттєвого реагування на скарги громадян, щодо порушення керівниками підприємств їхніх трудових прав Миколаївською облдержадміністрацією, райдержадміністраціями та міськими радами утворені міжвідомчі робочі групи з питання забезпечення реалізації рішень Уряду, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Одним із завдань міжвідомчих робочих груп є забезпечення оперативного реагування на звернення громадян та інформацію про факти виплати заробітної плати у розмірі менше мінімального.

Інформацію можна отримати на офіційних веб-сайтах, а також безпосередньо в:
Управлінні Держпраці у Миколаївській області
тел.50- 01-34 (приймальня);
тел.36-22-88 (відділ питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно – правових документів) ;
місце знаходження - вул. Маршала Василевського, 40/1, м. Миколаїв, 54003;

Департаменті соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації
місце знаходження - вул. Фалєєвська, 14, м. Миколаїв, 54001;
37-11-00 (приймальня);
37-11-34 (управління праці та зайнятості).

Крім того, у разі порушень роботодавцем законодавства щодо виплати мінімальної заробітної плати, працівник може звернутися до територіальних органів соціального захисту населення та виконавчих органів рад за місцем проживання.
скачать dle 12.0