Минрегион урегулировал размещения газовых котлов в новых жилых домах

  • 0
Минрегион урегулировал размещения газовых котлов в новых жилых домах
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України розробило нові державно-будівельні норми (ДБН) щодо проектування газових побутових теплогенераторів у нових багатоквартирних житлових будинках. Відтепер, у таких будинках не допускається розміщення побутових газових теплогенераторів з закритими та відкритими камерами згоряння.

Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко.

Він пояснив, що зі вступом в дію нових ДБН допускається встановлення у індивідуальних житлових будинках та багатоквартирних житлових будинках до 3 поверхів, теплогенераторів з потужністю до 30 кВт для забезпечення потреб опалення та гарячого водопостачання. Обов’язкові умови для встановлення - приміщення кухні заввишки не менше ніж 2,2 м з наявністю природного освітлення (незалежно від наявності плити); внутрішній об’єм кухні при застосуванні теплогенераторів з відкритою камерою згорання повинен бути на 6 м? більше, передбаченого пунктом 9.27 ДБН; площа припливного пристрою повинна складати не менше ніж 0,025 м?; в приміщеннях кухонь, інтегрованих в структуру житлової кімнати? допускається встановлення тільки теплогенераторів з закритою камерою згоряння.

Теплова потужність конвекторів, що встановлюються у житлових приміщення? не повинна перевищувати 7,5 кВт. При цьому вказані приміщення повинні обладнуватись контролем довибухових концентрацій газу на рівні 20% нижньої концентраційної межі поширення полум’я.

«Часто нехтування правилами встановлення і експлуатації газових теплогенераторів призводять до трагічних наслідків - кілька поверхів злітають у повітря внаслідок вибухів. Нові ДБН покладуть край цій проблемі! Безпекова функція - одна з найважливіших», - наголосив Геннадій Зубко.скачать dle 12.0