Правительство установило предельный размер абонплаты за коммунальные услуги в многоэтажках

  • Сообщить о ошибке
  • 0

Кабінет Міністрів України встановив граничний розмір абонплати за комунальні послуги, що надаються за індивідуальними договорами у багатоквартирних будинках.

Відповідне рішення уряд прийняв у ході засідання у середу.

Зокрема, уряд схвалив проект постанови “Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами”. Зазначений проект був включений до плану Засідання Кабінету Міністрів України на 21 серпня.

Постановою визначається граничний розмір плати за абонентське обслуговування, що може нараховуватися виконавцем споживачеві відповідної комунальної послуги, яка надається у багатоповерхівці за індивідуальним договором.

Також встановлюється, що граничний розмір абонплати не залежить від кількості комунальних послуг, що надаються виконавцем абонентові.

Згідно з документом, абонплата за комунальні послуги визначається за спеціальною формулою та прописується в договорі. Для розрахунку плати буде враховуватись розмір прожиткового мінімуму та середній кількісний склад домогосподарства.

Граничний розмір плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами визначається за такою формулою:РПгрн = Пмін х СДсер х Кд х Кжкп х К, де

- РПгрн — граничний розмір плати за абонентське обслуговування, гривень на місяць на одного абонента;
- Пмін — законодавчо встановлений на відповідну дату розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, гривень;
- СДсер — середній кількісний склад домогосподарства, що становить 2,58 особи;
- Кд — коефіцієнт дохідності домогосподарства для розрахунку плати за абонентське обслуговування, що становить два прожиткових мінімуми на одну особу в розрахунку на місяць;
- Кжкп — коефіцієнт середнього по Україні розміру витрат домогосподарств на оплату житлово-комунальних послуг, що становить 0,15;
- К — коефіцієнт відшкодування домогосподарством витрат, здійснених виконавцем комунальних послуг під час їх надання у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами та віднесених до плати за абонентське обслуговування, що становить: 0,019 — для виконавців послуг з постачання теплової енергії та/або гарячої води, з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення; 0,009 — для виконавців послуг з поводження з побутовими відходами.

Під абонентом слід розуміти споживача відповідної комунальної послуги, з яким виконавець уклав індивідуальний договір про надання такої послуги у багатоквартирному будинку.

Граничний розмір плати за абонентське обслуговування, визначений відповідно до цієї постанови, застосовується окремо виконавцями послуг з:

постачання теплової енергії та/або гарячої води;

централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення;
поводження з побутовими відходами.

Граничний розмір плати за абонентське обслуговування не залежить від кількості комунальних послуг, що надаються одним виконавцем абонентові.

Плата за абонентське обслуговування (з урахуванням податку на додану вартість), визначена відповідно до планованих витрат виконавця (витрат, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, а також у випадках, визначених законодавством та договором, витрат на обслуговування приладів — розподілювачів теплової енергії та/або вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку), не повинна перевищувати граничного розміру плати за абонентське обслуговування, визначеного відповідно до цієї постанови.
Правительство установило предельный размер абонплаты за коммунальные услуги в многоэтажках