СООБЩЕНИЕ ПРЕСС-СЛУЖБЫ НИКОЛАЕВСКОГО ОБЛАСТНОГО ТЕРРИТОРИАЛЬНОГО ОТДЕЛЕНИЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМИТЕТА УКРАИНЫ

  • Сообщить о ошибке
  • 0
Нагадуємо, що Відділенням ФОП Захаровій Т.М. (м. Миколаїв) були надані обов’язкові для розгляду рекомендації щодо припинення дій, які містили ознаки порушення конкуренційного законодавства.

Підприємець розміщувала на білборді та на фасаді будівлі магазину інформацію наступного змісту: "Пишна краса. Одяг до 76 розміру. Взуття до 44 розміру. Ціни від виробника", яка не відповідала дійсності через те, що ціни встановлювалися підприємцем з урахуванням торговельної надбавки.

На теперішній час інформація на фасаді будівлі магазину змінена та не містить фразу "Ціни від виробника". Інформаційне повідомлення на білборді не розміщується. Тобто, підприємцем вжиті заходи щодо припинення дій, які містили ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

ПОРУШЕНО СПРАВУ ВІДНОСНО КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ОЧАКІВСЬКІЙ КОМБІНАТ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ" ЗА ОЗНАКАМИ ЗЛОВЖИВАННЯ МОНОПОЛЬНИМ (ДОМІНУЮЧИМ) СТАНОВИЩЕМ НА РИНКУЯк встановило Відділення, КП "Очаківській комбінат комунальних послуг" (м. Очаків) були розраховані завищені норми вартості послуг з вивезення побутових відходів для мешканців багатоквартирних будинків в м. Очаків.

Такі дії КП "Очаківській комбінат комунальних послуг" містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку.

Розслідування у справі триває.

ПОРУШЕНО СПРАВУ ВІДНОСНО ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ОЧАКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗА ОЗНАКАМИ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ЕКОНОМІЧНОЇ КОНКУРЕНЦІЇЯк встановило Відділення, виконавчий комітет Очаківської міської ради затвердив необґрунтовані норми надання послуг з вивезення побутових відходів для мешканців багатоквартирних будинків м. Очаків.

Своїми діями виконком Очаківської міськради створив умови для вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції на території м. Очаків з боку суб’єктів господарювання, які надають послуги з вивезення твердих побутових відходів, шляхом надання їм можливості при формуванні договірних відносин із споживачами застосовувати завищені норми на підставах, які не відповідають чинному законодавству.

Такі дії виконкому Очаківської міськради містять ознаки порушення конкуренційного законодавства у вигляді дій органу місцевого самоврядування, що полягають у створенні умов для вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Розслідування у справі триває.

НА БЕРЕЗНЕГУВАТСЬКУ ЦЕНТРАЛЬНУ РАЙОННУ ЛІКАРНЮ НАКЛАДЕНО ШТРАФ ТА ЗОБОВ’ЯЗАНО ПРИПИНИТИ ПОРУШЕННЯ КОНКУРЕНЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВАЯк виявило Відділення, Березнегуватська ЦРЛ (смт. Березнегувате) встановлювала до рівнозначних угод, укладених із суб’єктами господарювання, що здійснюють реалізацію лікарських засобів на території лікарні, різні розміри орендної плати за квадратний метр нежитлового приміщення без об’єктивно виправданих на те причин.

Такі дії лікарні могли призвести до ущемлення інтересів суб’єктів господарювання та визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку.

За вчинене порушення Відділенням накладено на Березнегуватську ЦРЛ штраф у розмірі 3 000 гривень та зобов’язано привести умови договорів оренди нежитлового приміщення, які стосуються вартості орендної плати, до вимог законодавства про захист економічної конкуренції.