В Николаевской области увеличили пенсии инвалидам III группы

  • Сообщить о ошибке
  • 0
В Николаевской области увеличили пенсии инвалидам III группы
Після підвищення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, яке відбулося у вересні поточного року, пенсію було підвищено не всім категоріям громадян, деякі з них продовжували отримувати 949 грн. Це сталося внаслідок фіксації їхніх виплат відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян».

У цій постанові зазначено, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), зокрема, інвалідів ІІІ групи, не досягає 949,00 грн., то таким особам надається щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

18 листопада 2015 року Кабінетом Міністрів України внесено зміни до постанови від 26.03.2008 № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян», щодо забезпечення розмірів пенсійних виплат інвалідам ІІІ групи та виплату державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 949,00 грн. до 1074,00 грн. Зазначеною постановою чітко зафіксовано, що зазначені виплати мають бути встановлені в розмірі прожиткового мінімуму.

Перерахунок розміру пенсійних виплат провадиться одержувачам пенсій за віком, за вислугу років, по інвалідності, соціальних пенсій та дітям інвалідам, у яких наявна інформація про ІІІ групу інвалідності.

Так, з 1 грудня 2015 року розмір пенсійних виплат збільшено 14519 одержувачам пенсій Миколаївської області. Середній розмір підвищення склав 123,69 грн.

Пенсійну виплату в перерахованому розмірі зазначені пенсіонери отримають у грудні поточного року. Надалі пенсія для цих категорій зростатиме автоматично зі збільшенням прожиткового мінімуму.Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області