Сегодня день борьбы с торговлей людьми. Прочти и передай другому.

  • Сообщить о ошибке
  • 0
Сегодня день борьбы с торговлей людьми. Прочти и передай другому.
Щороку 18 жовтня відмічається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Свобода людини є однією з головних цінностей сучасного цивілізованого суспільства, а забезпечення недоторканності свободи особи - однією з головних функцій держави. Проблема торгівлі людьми має глобальний характер, адже постраждати від торгівлі людьми може людина будь-якого віку, статі, походження, з будь-якою освітою і рівнем достатку.

Саме тому поширення інформації серед населення з цього питання є найактуальнішою на сьогоднішній день.

Департаментом соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації 18 жовтня 2016р. проводиться обласна акція «Ні торгівлі людьми». Акцію спрямовано на широке висвітлення проблеми торгівлі людьми в Миколаївській області, формування у жителів області свідомого ставлення до міграційних намірів та власної безпеки.

Серед громадян існує багато міфів щодо постраждалих від торгівлі людьми, наприклад:

- зі мною такого не станеться;

- торгівля людьми – це торгівля виключно лише молодими жінками, яких використовують виключно у сексуальній сфері;

- вони знали, що їх може очікувати, тож самі й винні;

- тільки малоосвічені, наївні люди можуть стати жертвами торгівлі людьми;

- робота у сусідній Росії є менш ризиковою, ніж у Туреччині;

- друзі та родичі не можуть бути замішаними у торгівлю людьми;

- довести вину і покарати торгівців людьми неможливо.

На жаль, це саме міфи. Постраждати від торгівлі людьми може людина будь-якого віку, статі, походження, з будь-якою освітою і рівнем достатку.

Українське законодавство в більшості відповідає положенням Конвенції Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми.

За злочини, пов'язані з торгівлю людьми, у нашій державі передбачено жорстке покарання, а потерпілим від торгівлі людьми – надання захисту та допомоги.
З метою надання ефективної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, та їх захисту створено Національний механізм взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до відповідального підрозділу місцевої державної адміністрації (у Миколаївській області це управління соціального захисту населення, у м.Миколаєві – департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації) з заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів внутрішніх справ щодо захисту прав і свобод.
Особа, якій встановлено статус постраждалої від торгівлі людьми, має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги; тимчасового розміщення, за бажанням постраждалої особи та у разі відсутності житла, в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, що у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації, зокрема, у зв'язку з участю особи в якості постраждалого або свідка у кримінальному процесі; відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом; одноразової матеріальної допомоги у тому ж порядку; допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку тощо.

Законодавством України також захищено права іноземних громадян, які постраждали від торгівлі людьми, і звернулися за встановленням статусу особи, потерпілої від торгівлі людьми, а також заборонено видворення таких осіб за межі України.

Отже, будьте уважними та обережними. Постраждалими від торгівлі людьми можете бути ви чи хтось, кого ви добре знаєте.
Довідково:

У Миколаївській області 11 громадянам присвоєно статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, згідно з останніми статистичними даними на території України встановлено такий статус 239 особам. Але постраждалих осіб набагато більше. Якщо узяти статистику Міжнародної організації з міграції, то тільки 2016 року виявлено 491 постраждалу особу.


Департамент соціального захисту населення
Миколаївської обласної державної адміністрації