Олексій Мірошниченко представив законопроект УНП щодо зміни системи виборів до Верховної Ради України

  • 0
Олексій Мірошниченко представив законопроект УНП щодо зміни системи виборів до Верховної Ради УкраїниЗаконопроект народних депутатів від Української Народної Партії щодо зміни системи виборів до Верховної Ради представив вчора у Миколаєві заступник голови обласної організації УНП Олексій Мірошниченко під час круглого столу на тему: "Проведення в Україні реформи місцевого самоврядування та реформи виборчого законодавства відповідно до вимог європейської інтеграції". У круглому столі взяли участь міські та селищні голови Миколаївської та Одеської областей, серед яких і близько 10 представників УНП.

Під час свого виступу Олексій Мірошниченко зауважив, що "деякі законопроекти лише умовно називаються "проектами виборів по відкритих списках", а насправді, передбачають повернення до суто мажоритарної системи виборів депутатів ВР, лише з тим обмеженням, що їх кандидатури подаються політичними партіями. Виборча ж модель запропонована УНП дає можливість з одного боку, зберегти існуючу сьогодні політичну відповідальність партій на загальнодержавному рівні, а з іншого, – запровадити персоніфікацію виборів", - наголосив політик.

Законопроект УНП передбачає висування кожною політичних партій – суб’єктів виборчого процесу списку з своїх кандидатів у кожному по 450 виборчих округах, та проходження до Верховної ради тих партій, кандидати від яких сумарно наберуть більше ніж 3% голосів виборців. При цьому народними обранцями стануть саме ті представники партій, які принесли своїй політичниій силі найбільшу кількість голосів.

При цьому, стверджує О.Мірошниченко, за таким принципом мають обиратися не тільки депутати Верховної ради України, але й місцевих рад. "Доцільність уніфікації систем виборів депутатів Верховної Ради та місцевих рад з метою вирішення питання "другосортності" місцевих рад є наслідком радянського ставлення до цього питання, коли першим сортом вважався Вєрховний Совєт СРСР, другим – республіканські парламенти, а представницькі органи автономних республік, областей, міст, районів, селищ та сіл – третім і четвертим", – зауважив Олексій Мірошниченко.скачать dle 12.0