Головного архітектора міста затрималы правоохоронці, за даними СБУ він підозрюється у вимаганні хабара

  • Сообщить о ошибке
  • 0
Причиною скандального будівництва у м. Миколаєві на вул. Декабристів, 21 стало надання міською владою власнику квартири №22 містобудівних умов та обмежень на надбудову над житловою будівлею ще одного мансардного поверху. Таке рішення ухвалив головний архітектор міста, який сьогодні затриманий правоохоронними органами і за даними СБУ підозрюється у вимаганні хабара.

Сьогодні ж міська влада м. Миколаєва намагається уникнути відповідальності за власні містобудівні рішення, перекладаючи провину за наслідки цих дій на органи держархбудконтролю, зокрема, Управління ДАБІ у Миколаївській області.

У цьому та у всіх інших випадках рішення про те, що і як будувати на певній території приймає саме міська влада. Адже саме вона виділяє землю та надає замовнику будробіт містобудівні умови та обмеження.

На жаль, подібні випадки не поодинокі. Так само міська влада Миколаєва відвела земельну ділянку під забудову зеленої зони біля заводу «Зоря-Машпроект» під оздоровчий комплекс і видала замовнику містобудівні умови та обмеження. При цьому мерія не врахувала інтереси громади при наданні містобудівних умов на будівництво житлового будинку по вул. Містобудівельників, 18. Міська рада регулярно відводить землю під автозаправки по проспекту Героїв Сталінграду, на спорудження яких до ДАБІ надходять численні скарги.

Таким чином, свої практичні рішення міська влада Миколаєва не погоджує з мешканцями міста. Проте, у випадку виникнення конфліктних ситуацій, які трапляються досить часто, переадресовує обурених людей до Держархбудінспекції, аргументуючи це тим, що ДАБІ надала дозвіл на будівельні роботи.

«Щоб покласти край подібним популістським спекуляціям Держархбудінспекція підкреслює, що згідно з чинним законодавством Інспекція не приймає рішення про те, що і де будувати. Вона обробляє документи, подані замовником, з’ясовує повноту їх даних, та, спираючись на рішення місцевої влади, реєструє декларацію про початок виконання будівельних робіт або ж (у випадку будробіт IV-V категорії складності) надає дозвіл на будівництво. При цьому Інспекція не має права ставити під сумнів рішення місцевої влади щодо відведення землі та надання містобудівних умов і обмежень», - підкреслив перший заступник голови ДАБІ Сергій Драч.

За його словами, владі м. Миколаєва сьогодні нічого не заважає переглянути власну містобудівну політику, не чекаючи передачі повноважень архбудконтролю на місцевий рівень. Адже децентралізація держархбудконтролю не вплине на прийняття рішення міською владою щодо видачі містобудівних умов та обмежень.