Система електронного адміністрування податку на додану вартість

  • 0
Система електронного адміністрування податку на додану вартість Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області у зв’язку з прийняттям Закону України від 28 грудня 2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі - Закон № 71), який набрав чинності з 01.01.2015 р., повідомляє.

Законом № 71 скасовано окремі норми Закону України від 31 липня 2014 р. № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» з урахуванням змін, внесених до нього Законом України від 07 жовтня 2014 р. № 1690-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування інвестиційної діяльності», пов’язані із запровадженням системи електронного адміністрування податку на додану вартість, та одночасно запроваджено нові правила такого адміністрування.

З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України (далі - Кодекс) Законом № 71, система електронного адміністрування податку на додану вартість запроваджується поетапно (п. 35 підрозділу 2 розділу XX Кодексу): з 1 січня до 1 липня 2015 р. (або до дати, визначеної в окремому рішенні Верховної Ради України (далі - рішення ВРУ) про скорочення терміну перехідного періоду відповідно до п. 7 Прикінцевих положень Закону № 71) - у тестовому режимі; з 1 липня 2015 р. - на постійній основі.

Система електронного адміністрування ПДВ, організована на центральному рівні ДФС, забезпечує автоматичний облік у розрізі платників податку: сум податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), та розрахунках коригування до них; сум податку, сплачених платниками при ввезенні товарів на митну територію України; сум поповнення та залишку коштів на рахунках у системі електронного адміністрування ПДВ; суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні в ЄРПН.

Також звертаємо увагу, платників податку на додану вартість, що відповідно до системи електронного адміністрування сплата сум податку самостійно нарахованих по декларації за податковий період лютий 2015 року здійснюється з електронних рахунків в системі електронного адміністрування відповідно до сформованого реєстру на рівні ДФС.скачать dle 12.0