Інформація щодо бюджетних порушень працівниками Кривоозерської лікарні не зовсім відповідає дійсності – Олексій Мірошниченко

  • 0
За словами голови Кривоозерської районної державної адміністрації Олексія Мірошниченка інформація, яка була розповсюджена у ряді ЗМІ щодо порушень бюджетного законодавства про державні закупівлі працівниками Кривоозерської центральної районної лікарні не зовсім відповідає дійсності.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про здійснення державних закупівель» №1197-VІІ від 10.04.2014 р., Кривоозерською центральною районною лікарнею завершено в квітні місяці поточного року торги на закупівлю палива рідинного та газу; олив мастильних (ДК 016:2010-19.20.2). За словами О.Мірошниченка, законом щодо проведення закупівель на наступний рік не встановлено обмежень щодо складання та затвердження річного плану закупівель виключно на підставі кошторису. І при визначені очікуваної вартості закупівлі під час складання річного плану закупівель замовники можуть виходити з вартісних показників, які можуть розраховуватись, зокрема виходячи із потреби у відповідних товарах, роботах і послугах у минулих роках з урахуванням економічних факторів, які впливають на ціноутворення на ринках відповідних товарі, робіт і послуг тощо.

У зв’язку із зростанням цін на паливно-мастильні матеріали коштів, затверджених кошторисом центральної районної лікарні, на їх придбання не вистачає. Тому, як зазначає Олексій Мірошниченко, тендер проведено, як це і передбачено законодавством, на суму за потребою лікарні, а також згідно річного кошторису укладені договори з уточненням видатків. І, відповідно, співробітники Кривоозерської райпрокуратури при проведенні моніторингу державних закупівель лише відзначили факт перевищення суми кошторису, що і мали зробити.

Станом на 08.05.2015 року кошти за договорами згідно тендерних закупівель не витрачались, і у разі, якщо можливість бюджету дозволить виділення додаткових коштів під обсяг закупівлі, - буде розглянуто питання збільшення подальшого фінансування. Відповідно, перебільшенням є і те, що за цим фактом прокуратурою Кривоозерського району розпочате кримінальне провадження, - підкреслив Олексій Мірошниченко.скачать dle 12.0