Информация про помощь ветеранам войны до 5 мая 2016 года

  • 0
Информация про помощь ветеранам войны до 5 мая 2016 года
Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» ветеранам війни передбачена виплата щорічної разової грошової допомоги до 5 травня.

Урядом 2 березня 2016 року прийнято постанову № 141 «Деякі питання виплати у 2016 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».

Згідно з прийнятим Урядом рішенням виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2016 році передбачено у таких розмірах:


1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, ґетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи - 2 975 гривень;

II групи - 2 600 гривень;

III групи - 2 310 гривень;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 920 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 2 975 гривень;

4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 465 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога - 170 гривень.

У 2016 році розмір виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у порівнянні з 2015 роком збільшено на 5 відсотків.

Планується, що у 2016 році допомогу отримають понад 30 тисяч ветеранів які проживають на території Миколаївської області.

Щодо деяких питань що виникають у ветеранів війни стосовно виплати, отримання разової грошової допомоги повідомляємо.

Який порядок і термін виплати разової грошової допомоги ?

Виплата разової грошової допомоги проводиться управліннями соціального захисту населення щорічно до 5 травня через поштові відділення зв’язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами – за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.

Якщо ветеран війни одночасно належить до кількох категорій, наприклад, є учасником війни і членом сім’ї померлого (загиблого), в якому розмірі виплачується компенсація?

Громадянам, які належать до кількох категорій осіб згідно із названими законами, виплачується одна допомога – у більшому розмірі, в даному випадку, як члену сім’ї померлого (загиблого) – 465 гривень.

Якщо статус ветерана війни буде встановлено після 5 травня 2016 року, чи матиме цей ветеран право на одержання разової грошової допомоги в 2016 році?

Ні, разова грошова допомога не виплачується в разі набуття громадянином статусу згідно із статтями 6, 7, 9, 10, 11 «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та із статтею 4 «Про жертви нацистських переслідувань» після 5 травня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

Чи буде виплачуватись допомога учасникам бойових дій, інвалідам війни у яких отримання цього статусу пов’язано з участю в у антитерористичній операції на сході України ?

Так, допомогу буде виплачено за умови набуття відповідного статусу (отримання посвідчення) до 5 травня 2016 року.

Також зазначаємо, якщо у 2016 році особа вперше набуває право на виплату разової грошової допомоги та їй встановлено відповідний статус до 5 травня цього року, їй необхідно обов’язково звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання (якщо пенсіонер – за місцем отримання пенсії) та надати паспорт, ідентифікаційний номер та відповідне посвідчення встановленого зразка.

Департамент соціального захисту населення ОДА
скачать dle 12.0