В Николаеве начальника штаба одной из воинских частей суд отправил на гаупвахту

  • 0
В Николаеве начальника штаба одной из воинских частей суд отправил на гаупвахту
Апеляційний суд Миколаївської області 6 квітня розглянув апеляцію захисника, якою Войченка Сергія Вікторовича визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-15 КУпАП, з накладенням адміністративного стягнення у вигляді арешту з утриманням на гауптвахті строком на вісім діб.

Постановою визнано, що підполковник Войченко С.В. проходить військову службу у військовій частині на посаді начальника штабу - першого заступника командира військової частини.

Будучи начальником штабу, у його обовязки входить сумлінно виконувати військовий обов'язок, неухильно виконувати вимоги військових статутів, знати справжній стан справ у підрозділах військової частини, відповідати за організацію та підтримання керування підрозділами в мирний і воєнний час, за бойову готовність, успішне виконання полком бойових завдань, військову дисципліну, морально-психологічний стан особового складу, а також за всебічне забезпечення військової частини. Окрім цього, він є прямим начальником усього особового складу.

27 січня 2016 року начальником Генерального штабу видано розпорядження щодо здійснення переміщення особового складу, озброєння та техніки військової частини на територію 235 центру міжвидової підготовки підрозділів. 6 лютого 2016 року особовий склад прибув на місце розташування польового табору та до 8 лютого 2016 року не здійснювалось харчування особового складу, забезпечення питною водою, наметами і ліжками.

При цьому, начальником штабу - першим заступником командира військової частини підполковником Войченком С.В., всупереч вимогам Статуту внутрішньої служби і Дисциплінарного статуту Збройних Сил України та своїх функціональних обов'язків, не організовано свою роботу та роботу керівників підрозділів військової частини належним чином на території 235 центру міжвидової підготовки підрозділів ( «Широкого Лану»).

В результаті, 46 військовослужбовців 8 лютого 2016 року демонстративно залишили розташування польового табору та вирушили до м. Миколаєва з метою звернутися до військової прокуратури Миколаївського гарнізону та засобів масової інформації для захисту своїх прав.
В апеляції захисник просив постанову суду першої інстанції скасувати, а справу повернути на новий розгляд до того ж суду.

Однак, заслухавши пояснення Войченка С.В. та його захисника на підтримку апеляційної скарги, думку прокурора про залишення оскаржуваної постанови без зміни, дослідивши матеріали справи, суддя Апеляційного суду Михайло Пустовар, визнав апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню.
Суддя Апеляційного суду погодився, що винуватість Войченка С.В. за ст.172-15 КУпАП підтверджена сукупністю наданих суду та досліджених ним доказів, а дії його, як військової службової особи, належно кваліфіковані, як недбале ставлення до військової служби.

Доводи про те, що начальник штабу не має відношення до тилового забезпечення особового складу Апеляційний суд визнав безпідставними, оскільки, Войченко С.В. повинен був знати і відповідати за справжній стан справ у підрозділах військової частини. Твердження про необізнаність Войченка С.В. про стан справ у окремій роті через те, що йому не доповідали підлеглі, навпаки, свідчать про його незадовільну роботу, відсутність належного контролю і недбале ставлення до військової служби.

Апеляційну скаргу захисника Безушка С.В. залишено без задоволення, а постанову Миколаївського районного суду Миколаївської області від 3 березня 2016 року про притягнення Войченка Сергія Вікторовича до відповідальності за ч.1 ст.172-15 КУпАП - без зміни.
Постанова Апеляційного суду Миколаївської області є остаточною та оскарженню не підлягає. З повним текстом постанови Апеляційного суду щодо підполковника Войченка С.В. можна ознайомитися у Єдиному Державному Реєстрі Судових Рішень.скачать dle 12.0