Антимонопольный комитет оштрафовал "Николаевоблтеплоэнерго"

  • Сообщить о ошибке
  • 0
Антимонопольный комитет оштрафовал "Николаевоблтеплоэнерго"
26.08.2016 року відбулось відкрите слухання у справі про зловживання монопольним становищем на ринку надання послуг з централізованого опалення з боку ОКП „Миколаївоблтеплоенерго”. На засіданні колегії були присутні заявники у справі – мешканці багатоквартирних будинків міста Миколаєва. Відповідач у справі відмовився взяти участь у слуханні, надіславши при цьому на адресу Відділення лист, у якому висловив свою незгоду із висновками адміністративної колегії відділення щодо встановлених ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Зазначена позиція ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» була визнана такою, що не спростовує висновків адміністративної колегії відділення.

Під час слухання у справі, членами адміністративної колегії була заслухана позиція заявників у справі та надано відповідні роз’яснення щодо компетенції органів Антимонопольного комітету України у вирішенні питань, які, зокрема, пов’язані з компенсацією збитків, завданих ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» споживачам.

За результатами розгляду обставин справи, адміністративною колегією територіального відділення було вирішено визнати бездіяльність ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», яка полягає у невжитті належних заходів, спрямованих на заощадливе та раціональне використання теплового носія, оптимізацію технологічних втрат теплової енергії, підвищення якості надання послуг з централізованого опалення мешканцям багатоквартирних будинків та позбавлення можливості споживачів здійснювати регулювання подачі теплового носія, що призводить до вимушеного (надмірного), без фактичної потреби споживання мешканцями багатоквартирних будинків послуг з централізованого опалення та зростання витрат зазначених споживачів на оплату таких послуг, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 2 статті 50, частиною першою статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції», а саме: зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку у вигляді бездіяльності, що може призвести до ущемлення інтересів споживачів, що було б неможливим за умов існування значної конкуренції на ринку.

За вчинення зазначеного порушення на ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» було накладено штраф відповідно до абзацу другого частини другої статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у розмірі 68 000 (шістдесят вісім тисяч) гривень.

Крім того, на Відповідача було накладено ряд зобов’язань, спрямованих на усунення наслідків порушення, зокрема, забезпечити розпломбування теплових задвижок у багатоквартирних будинках міста Миколаєва та внести коригування до раніше виданих технічних умов на встановлення засобів обліку теплової енергії, про що повідомити споживачів.

Також, адміністративною колегією Відділення заявникам у справі було роз’яснено положення статті 55 Закону України "Про захист економічної конкуренції", відповідно до положень якої особи, яким заподіяно шкоду внаслідок порушення законодавства про захист економічної конкуренції, наведеного у даному рішенні, можуть звернутися до господарського суду із заявою про її відшкодування у двократному розмірі.