Николаевский мажоров которые устроили дебош в центре города, суд отправил под домашний арест

  • 0
Николаевский мажоров которые устроили дебош в центре города, суд отправил под домашний арест
У Центральному районному суді м. Миколаєва, під головуванням слідчого судді Івана Дірко, розглянуто клопотання слідчого про обрання запобіжних заходів двом місцевим мешканцям, які підозрюються у вчиненні хуліганських дій на перехресті вул. Соборної та А. Макарова у м. Миколаєві, в ніч на 30 серпня 2016 року. Вказана подія набула широкого суспільного резонансу.

За версією органу досудового розслідування, підозрювані діючі з мотивів явної неповаги до суспільства, з особливою зухвалістю влаштували сварку з невстановленою наразі особою, публічно висловлювались нецензурною лайкою, погрожували оточуючим. Згодом, одного з них було доставлено до райвідділку поліції, інший прибув туди самостійно. На думку слідчого дії чоловіків можна кваліфікувати за ч. 2 ст. 296 КК України, санкція якої передбачає до чотирьох років позбавлення волі.

Прокурор просив обрати для підозрюваних запобіжні заходи у виді тримання під вартою строком на 60 діб, мотивуючі це тим, що підозрювані можуть переховуватись від слідства, оскільки 31 серпня 2016 року вони не з’явився за викликом слідчого та впливати на свідків в незаконний спосіб.

Водночас, слідчим суддею встановлено, що чоловікам повідомлено про підозру лише 1 вересня 2016 року, відповідно з цього дня починається процедура кримінального переслідування, тому те, що підозрювані не з’явились за викликом напередодні не може вважатись переховуванням.

Окрім цього, відповідно до КПК України запобіжний захід у виді тримання під вартою не може застосовуватись до раніше не судимої особи, якій загрожує покарання до 5 років позбавлення волі, окрім випадків, коли така особа переховувалась від слідства, перешкоджала кримінальному провадженню, їй повідомлено про підозру у іншому кримінальному провадженні.

При цьому, встановлено, що жодна з зазначених умов не стосується підозрюваних.

Дослідивши усі обставини справи, слідчий суддя ухвалив: у задоволенні клопотання відмовити, обрати щодо підозрюваних запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту до 31 жовтня 2016 року, із зобов’язанням носити електронний засіб контролю та з’являтись за викликом органів досудового розслідування або суду.скачать dle 12.0