Николаевцам рассказали про аттестацию рабочих мест

  • 0
Николаевцам рассказали про аттестацию рабочих мест
Громадяни нашої держави відповідно до статті 43 Конституції України мають право на належні, безпечні і здорові умови праці.

У кожного працюючого повинно бути своє робоче місце, на якому повинні бути створені умови, необхідні для виконання конкретних службових завдань, при цьому умови праці на робочому місці повинні бути нешкідливими і безпечними для працівника – про це все повинен потурбуватись роботодавець (ст. 29 та 153 Кодексу законів про працю України).

Але не все залежить від керівника. Сама специфіка виробництва може бути пов’язана з факторами підвищеної небезпеки та шкідливості.

У таких випадках роботодавець повинен компенсувати працівникові "шкідливість"його роботи, виходячи з норм чинного законодавства, наприклад:

надати йому додаткову відпустку (ст. 7 Закону України "Про відпустки");

установити підвищену оплату праці (ст 100 Кодексу законів про працю України) ;

забезпечити видачу спецодягу і засобів індивідуального захисту (ст. 163,164 Кодексу законів про працю України) ;

видавати мило, знешкоджуючі засоби, а також молоко і лікувально-профілактичне харчування (ст. 165,166 Кодексу законів про працю України) ;

організовувати обов’язкові медичні огляди (ст. 169 Кодексу законів про працю України).

Крім того, "шкідливість" робочого місця забороняє роботодавцеві залучати на таку роботу жінок (ст. 174 Кодексу законів про працю України) і неповнолітніх (ст. 190 Кодексу законів про працю України).

Що стосується інтересів працівників, то працівник може отримати пенсію за віком на пільгових умовах, якщо доведе, що певний період часу пропрацював у небезпечних і шкідливих умовах (ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення ").

Тому головна мета атестації це регулювання відносин між роботодавцем та працівниками щодо реалізації їхніх прав на охорону здоров’я і безпечні умови праці, пільги й компенсації за роботу в несприятливих умовах.

Звертаємо увагу керівників усіх форм власності та господарювання, що одним із заходів соціального захисту працівників, працюючих у шкідливих та важких умовах праці є своєчасно проведена атестація робочих місць, яка забезпечує можливість надання пільгового пенсійного забезпечення, щорічної додаткової відпустки, доплат до тарифної ставки (окладу).

За наданням методично-консультативного роз’яснення щодо Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці можливо звертатися до управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад за місцем проживання.скачать dle 12.0