Станут ли в Украине частные исполнители легализованными коллекторами?

  • 0
Станут ли в Украине частные исполнители легализованными коллекторами?
Із 5 жовтня в Україні запрацював інститут приватних виконавців і, хоча протягом трьох місяців ці працівники будуть проходити тестування, вже зараз ведеться багато розмов, в яких випадках дії приватного виконавця переходитимуть межу законності, і хто контролюватиме їхню діяльність.

Про те, що можуть робити і чого не можна приватним виконавцям, розповів голова ГО " Громадська ініціатива розумних рішень" Сергій Розумний.

За словами Розумного, українці не зможуть активно впливати на роботу приватних виконавців, а навіть навпаки – в громадян таке право фактично забрали.

"Потрібно розуміти, що пори девальвацію, війну та подорожчання комунальних послуг, впровадження інституту приватних виконавців зовсім не передбачає захисту соціально вразливих верст населення, або ж винятків щодо роботи із заборгованістю цих соціальних груп. Відтак, переконаний, що градус суспільної напруги зросте, якщо приватні виконавці почнуть активно повертати борги, перевищуючи службові обов’язки, тому без скарг на їхні дії не обійдеться. Адже гарантій, що приватні виконавці не вриватимуться в помешкання боржників, не битимуть боржників, вимагаючи повернення боргів по "тарифах" на сьогодні не має", - повідомив Розумний.

Голова ГО " Громадська ініціатива розумних рішень" також розповів про те, хто саме і як контролюватиме роботу приватних виконавців.

"Закон виписаний таким чинок, що приватні виконавці, як і державні, в цілому підпорядковуються Міністерству юстиції. Кваліфікаційні і дисциплінарні комісії, які контролюватимуть їхню роботу, формуються на базі Міністерства юстиції. Головою комісій буде або міністр, або його замісник щодо цього напрямку. Тому говорити про те, що вони будуть незалежними можна лише в частині проведення виконавчих дій. В той же час, Рада приватних виконавців не впливатиме на процес виконання, вона вестиме лише інформаційно-роз’яснювальну роботу. Скарги ж розглядатиме дисциплінарна комісія, яку, знову ж таки, створили при Мінюсті. Тому, якщо необхідно буде врегулювати ситуацію на користь Міністерства юстиції, така можливість в керівництва завжди буде", - повідомив Розумний і додав, що закон забороняє втручання в роботу приватного виконавця громадських організацій чи правоохоронних органів.

"Закон обмежив і стягувача, і боржника звертатись зі скаргою на дії приватного виконавця в Міністерство юстиції. Оскаржити дії приватного виконавця можна лише в судовому порядку. Але потрібно розуміти, що поки суд розглядатиме позов, майно боржників до цього часу встигнуть реалізувати на торгах", - зауважив Розумний.

Таким чином, прийнятий законопроект не містить жодних гарантій безпеки громадян і ніяких суттєвих обмежень діяльності приватних виконавців. Тому загроза, що створюватиметься багато фіктивних фірм, або ж організовані злочинні угрупування будуть реєструвати свої колекторські контори і займатимуться "віджиманням" грошей, майна, рейдерськими захопленнями у легальний спосіб – колосальна.скачать dle 12.0