Эксперт заявил, что украинцев будут массово лишать пенсий

  • 0
Эксперт заявил, что украинцев будут массово лишать пенсий
Запровадження обов’язкових 15 річного страхового стажу, який тепер необхідний українцям для виходу на пенсію, породило ціле покоління громадян, яким на сьогодні 50-60 років, і які замість пенсій отримуватимуть від держави лише соціальну допомогу, оскільки не зможуть здобути необхідний страховий стаж у такому віці.

На думку голови Партії Пенсіонерів України Миколи Кукуріки, даною нормою про обов’язкових 15 років страхового стажу порушують конституційні норми громадян на достойну пенсію.

"Запровадження страхового стажу замість трудового стажу породить ціле покоління злидарів на фоні того, що українські пенсіонери, і без того, м’яко кажучи, живуть дуже скромно. Більшість наших громадян не з примхи виїхали за кордоном, а через життєву необхідність, оскільки були змушені працювати, щоб прогодувати себе та власні родини. Що 10 років тому, що тепер - рівень безробіття в Україні залишається стабільно високим, а держава за весь цей час так і не зробила нічого, щоб українці добре заробляли вдома. Тепер, коли ці громадяни постаріли, повернулись в Україну, їх держава буквально поставила їх перед фактом – не маєте стажу - не маєте пенсії. І найгірше те, що офіційно "докупити" необхідний для пенсії їм вже запізно. Таким чином близько 15% майбутніх українців просто отримуватимуть соцдопомогу замість пенсій, яка коливатиметься в межах 1 тис. грн. В результаті, ми отримаємо масові відмови у наданні пенсій і штучне зменшення кількості офіційних пенсіонерів", - пояснює Микола Кукуріка.

Голова Партії Пенсіонерів України також повідомив, що норму про стаж змінили ще у 2004 році, однак українці досі плутають страховий стаж із трудовим, сподіваючись на відповідні запиcи у трудовій книжці, оскільки вони не знають, який саме стаж потрібний їм для пенсії.

"Офіційно повідомляю, на сьогодні понад 80% майбутніх пенсіонерів не відрізняють страховий стаж від трудового, і стільки ж громадян не знають взагалі про зміни, які відбулись при нарахуванні пенсій. Така ситуація склалась тому, що органи соціального захисту та пенсійний фонд практично не проводили серед населення роз’яснювальної роботи щодо пріоритетності страхового стажу та наслідків, які випливають у зв’язку із його відсутністю. Можу із упевненістю також сказати, що пенсіонери також не знають, як можна офіційно "купити" страховий стаж і як відстояти свої права, якщо роботодавець нехтував сплатою соціальних внесків. Тому вважаю за потрібне почати активно пояснювати українцям поняття страхового стажу і неактуальність трудового", - повідомив Кукуріка.

Голова Партії Пенсіонерів висловив пропозицію зробити перехідними вимоги до стажу, щоб спростити майбутнім пенсіонерам вихід на пенсію, і знизити обов’язковість страхового стажу до 8 -10 років, щоб українці змогли легше виходити на заслужений відпочинок.

"Вважаю, що запровадження вимоги у 15 років страхового стажу є передчасним і соціально несправедливим. Виходом із ситуації, стало б його зменшення до 8-10 обов’язкових років", - додав Кукуріка.

Нагадаємо, раніше Партії Пенсіонерів України повідомляла, що прописка більше не впливатиме на оформлення пенсії.скачать dle 12.0