Почему частные исполнители могут не начать работать в Украине

  • 0
Почему частные исполнители могут не начать работать в Украине
Довгоочікувана реформа органів примусового виконання рішень судів нарешті вступила в законну силу. Однак, крім широкомасштабних анонсів покращення і вдосконалення процедури примусового виконання, на сьогодні жодних зрушень немає.

Про те, хто такий приватний виконавець і у чому його відмінність від державного, які його повноваження та відповідальність повідомила експерт Наталія Панова.

За словами Панової, відмінним є правовий статус державного і приватного виконавця.

"Кваліфікаційні вимоги для державного виконавця визначає Міністерство юстиції України, для приватного виконавця вони визначені у Законі України, до державних виконавців відсутні вимоги щодо віку та стажу правової роботи, в той час, як для приватних закон передбачено вік - 25 років і стаж - не менше 2-х років. Для державних виконавців не передбачено перевірки професійних знань та навчання, для приватних - перед початком роботи необхідно пройти обов'язкове навчання, стажування та складання кваліфікаційного іспиту. Державний виконавець провадить виконавчі дії без відповідного кваліфікаційного свідоцтва, а приватний - здійснює діяльність лише на підставі отриманого свідоцтва, за яке необхідно внести відповідну оплату. Державні виконавці входять до штатного розпису відповідного територіального управління юстиції, відомості про приватних виконавців в обов'язковому порядку вносяться до Єдиного реєстру приватних виконавців», - повідомила Панова.

На думку експерта, держава й надалі продовжуватиме за кошти платників податків наймати на роботу непрофесійних працівників.

В той же час, експерт Сергій Розумний пояснив, що приватні та державні виконавці працюватимуть у нерівних умовах.

"Діяльність державних виконавців поширюється на територію відповідного управління юстиції, тоді як для приватних Закон передбачає встановлення округів. Роботу державних виконавців забезпечує держава, а приватні повинні самостійно облаштувати офісне приміщення, архів, кімнату для прийому відвідувачів. Для державних виконавців законодавець не встановив майнової відповідальності, тоді як приватний виконавець зобов'язаний страхувати свою діяльність на суму не менше однієї тисячі мінімальних заробітних плат, тобто, якщо розмір мінімальної зарплати буде підвищений до 3200.00 грн., то вартість страховки для них становитиме - 3 млн. 200 тис. грн.

Крім того, оплата праці державного виконавця гарантується державою, тоді як приватний виконавець отримає лише винагороду. Для державних виконавців законодавець не передбачає жодної перевірки знань, а приватним виконавцям необхідно кожні п’ять років підвищувати кваліфікацію, шляхом здачі іспиту"
, - пояснив Розумний.

Чи запрацюють приватні виконавці в Україні покаже лише час. Недосконалість законів, що регулюють діяльність приватних виконавців відмічається не лише фахівцями в сфері виконавчого провадження, але й юристами і правниками. Тільки для запровадження в дію Закону " Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів", необхідно прийняти понад 15 піднормативних актів, які повинні врегулювати діяльність приватних виконавців, і на це є лише три місяці, один з яких вже минув.скачать dle 12.0