Николаевцы которые за год продают свой легковой или мототранспорт должны уплатить налоги

  • 0
Николаевцы которые за год продают свой легковой или мототранспорт должны уплатить налоги
Громадяни, які вдруге за рік продають свій легковик чи мототранспорт повинні сплатити податок в розмірі 5 відсотків від суми продажу та 1,5 відсотки військового збору.

Фахівці сервісних центрів МВС Миколаївщини, відповідно до змін, які були внесені Законом України від 21.12.2016 року № 1797-VІІІ до «Податкового Кодексу України», в поточному році виступають в ролі податкових агентів. Відтак саме працівники сервісних центрів МВС здійснюють контроль за сплатою податку продавцем під час продажу транспортного засобу.

Тож, якщо продавець легкового автомобілю, мотоциклу чи мопеду вдруге за поточний рік, укладає з покупцем в територіальному сервісному центрі МВС договір купівлі-продажу, міни чи поставки та інші, повинен обов’язково сплатити податок від суми продажу вказаної в договорі й військовий збір, інакше працівники сервісного центру будуть змушені відмовити в проведенні перереєстрації транспортного засобу на нового власника. Проте, слід відмітити, що сума податку розраховується від суми вказаної в договорі, але вона не повинна бути меншою від оціночної чи середньоринкової вартості транспортного засобу. Якщо ж протягом поточного року фізична особа вперше отримує дохід від продажу чи обміну легкового автомобілю, мотоциклу чи мопеду то в такому випадку податок не сплачується.

При першій перереєстрації на нового власника в поточному році загальний податок 6,5 відсотків сплачують лише продавці вантажівок, автобусів, мікроавтобусів чи причепів, а ось якщо протягом року вони вдруге звернуться до сервісного центру МВС скласти договір щодо продажу вже легкового автомобілю то в такому випадку податок сплачувати не будуть.

Нагадуємо, що здійснити реєстрацію чи перереєстрацію можливо в будь-якому сервісному центрі МВС не залежно від місця проживання чи попередньої реєстрації транспортного засобу. Фахівці надають послуги громадянам з вівторка по суботу, у зручний час з 09.00 до 18.00 (у суботу до 16.45), без обідньої перерви.скачать dle 12.0