Взрывотехники Николаевщины уничтожили 3 взрывоопасных предмета времен прошлых войн

  • 0
Взрывотехники Николаевщины уничтожили 3 взрывоопасных предмета времен прошлых войн
Навесні, коли проводяться сільськогосподарські роботи на присадибних приватних ділянках, працює техніка, готуючи поля під засів культур, господарі виводять худобу на пасовище, та під час звичайної прогулянки на природі, до Служби порятунку 101 не рідко надходять телефонні дзвінки про виявлення предметів ззовні схожих на боєприпаси. Люди говорять про те, що сама земля виштовхує їх, за непотрібністю. Саме в цей час для піротехнічних розрахунків ДСНС починається активна робота, яка спрямована на виконання робіт за призначенням.

Проводиться обстеження територій та знищення виявлених боєприпасів, активізується інформаційна кампанія задля упередження нещасних випадів та травмування серед населення при виявленні ВНП, особливо дітей.

Так, протягом декількох діб березня групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Миколаївській області знищено три вибухонебезпечних предмета, часів минулих війн.

9 вересня, на узбіччі дороги поблизу смт. Костянтинівка у Арбузинському районі, громадянин 1978 р.н. виявив предмет ззовні схожий на боєприпас. Фахівці кваліфікували знахідку, як артилерійський снаряд калібром 50мм.

10 вересня о 10:00 під час прогулянки у лісосмузі поблизу с. Калинівка Вітовського району Миколаївської області, чоловік 1962 р.н. виявив мінометну міну діаметром 82мм. А вже о 15:04 у м. Миколаїв по вул. Шевченка, під час земляних робіт, знайдено артилерійський снаряд калібром 76 мм. Всі боєприпаси часів минулих війн.

Піротехнічним розрахунком ДСНС області всі вибухонебезпечні предмети знищено шляхом контрольованого підриву.

Рятувальники Миколаївщини звертаються до громадян! Шановні мешканці та гості нашого краю. При виявленні предмету ззовні схожого на боєприпас дотримуйтесь правил безпеки. Обов’язково сповістіть про знахідку за номером «101» або «102». Обмежте доступ до місця події сторонніх осіб, особливо дітей. Ні в якому разі не проводьте ніяких маніпуляцій із боєприпасами (не переносьте, не розпилюйте, не закопуйте…)- це вкрай небезпечно. Пам’ятайте, небезпека-справа професіоналів.
скачать dle 12.0