Медицинские учреждения в объединенных общинах могут присоединиться к программе «Доступные лекарства»

  • 0
Медицинские учреждения в объединенных общинах могут присоединиться к программе «Доступные лекарства»
25 травня у Миколаєві відбулася зустріч заступника міністра охорони здоров’я Романа Ілика та представників медичної галузі Миколаївської області стосовно просування проекту «Доступні ліки». В обговоренні цього питання в контексті децентралізації та реформи освіти взяли участь консультанти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України.

Роман Ілик розповів про сутність проекту «Доступні ліки», завдяки якій має бути забезпечений доступ кожного жителя України до життєво необхідних ліків. В реформі і проекті визначається так званий національний перелік ліків – це перелік безпечних лікарських засобів із доведеною ефективністю, доступ до яких держава гарантує усім мешканцям безкоштовно шляхом раціонального використання державного потенціалу.

На запитання консультантів Миколаївського відділення АМУ яким чином «Доступні ліки» можуть бути доступними в об’єднаних територіальних громадах і чи поширюється ця програма на медичні заклади ІІ та ІІІ рівня надання медичних послуг – Роман Ілик відповів:

«Насправді, є проблема, яка виникає в ОТГ в частині реалізації повноважень, які стосуються, в тому числі і охорони здоров’я. Оскільки заклади, які там є чи з’являються – повинні бути ліцензованими, а в окремих випадках, навіть, акредитованими. Тому, тут, найбільше проблем, про які ми чуємо, перебуваючи з візитами у різноманітних куточках України – це питання, які стосуються ліцензування».

По цих та інших організаційних питання щодо структури медичного обслуговання в ОТГ заступник міністра запропонував звертатися, власне, до нього за вирішенням цих питань. За його словами, він сприятиме прискоренню вирішення, оскільки більшість питань є формальними. Що стосується доступу ОТГ до ліків, Роман Ілик сказав:

«Питання, яке стосується доступних ліків – проект. В постанові чітко визначено, що це проект, який працює на амбулаторній ланці. Все, що стосується амбулаторного прийому – є у цьому проекті. Яка б форма організації там не була, але якщо це амбулаторна ланка – це має відношення в реалізації проекту в частині розпорядника коштів і, відповідно, угода, укладена з тими аптечними закладами діють на території ОТГ».

Разом з тим, заступник міністра освіти підкреслив, що проект стосується обслуговання первинної ланки і ті, хто сьогодні є в стаціонарі на рівні стаціонарного прийому, не можуть скористатися цією програмою. При цьому він заспокоїв присутніх, що це обмеження – лише на початку медичної реформи.

«Це свідомо зроблено, оскільки там була передбачена ще більш жорстка норма, яка, можливо, в перспективі буде впроваджена, але це – коли реформа піде далі наступними кроками. Зараз, вся амбулаторна ланка має можливість скористатися цим проектом, ? сказав Роман Ілик, ? Тому, для ОТГ, які мають вже сформовані заклади, які вже є ліцензовані і ведуть амбулаторний прийом – немає ніяких проблем для заключення угод». скачать dle 12.0