В Николаеве открылся первый в Украине Консультационный центр по вопросам организации предоставления бесплатной правовой помощи при облгосадминистрации

  • 0
В Николаеве открылся первый в Украине Консультационный центр по вопросам организации предоставления бесплатной правовой помощи при облгосадминистрации
Відповідно до статті 7 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» безоплатна первинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Підвищення рівня правових знань громадян через механізм надання безоплатної первинної правової допомоги є одним із основних завдань, які покладаються на Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області.

Саме тому, 28.07.2017 року в приміщенні Миколаївської обласної державної адміністрації, з ініціативи Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, з метою створення необхідних умов для реалізації конституційних прав громадян на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів відкрито перший в Україні Консультаційний центр з питань організації надання безоплатної правової допомоги при Миколаївській обласній державній адміністрації.

Центр відкрили Міністр юстиції України Павло Петренко, голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко, голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк та міський голова Олександр Сєнкевич.

В Центрі консультанти органів державної влади та органів місцевого самоврядування надають консультації громадянам на найбільш актуальні питання, відповідно до їх компетенції.

Палітра консультацій є надзвичайно широкою - починаючи від соціальних сімейних питань і закінчуючи цивільними і земельними.

Питання, з якими звертаються особи, які потребують безоплатної правової допомоги, за можливості вирішуються під час особистого прийому членами Консультаційного центру. У разі неможливості вирішення порушеного у зверненні питання під час особистого прийому, таке звернення передається члену Консультаційного центру відповідно до визначених чинним законодавством повноважень органу, представником якого є відповідний член Консультаційного центру, для розгляду в порядку, встановленому Законом України «Про звернення громадян».

Правова допомога членами Консультаційного центру надається громадянам безоплатно.

Консультуватимуть громадян працівники Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, Управління державної міграційної служби у Миколаївській області, Управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації та міської ради, Управління житлово-комунального господарства Миколаївської обласної державної адміністрації, Департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради, Департамент соціального захисту Миколаївської обласної державної адміністрації та міської ради, Першого та Другого миколаївський місцевих центрів БВПД, Управління освіти міської ради, Департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації, Головного управління держгеокадастру у Миколаївській області, управління земельних ресурсів Миколаївської міської ради, управління апарату Миколаївської міської ради тощо. Зазначений перелік консультантів Центру не є вичерпним, планується збільшення консультантів в Центрі за рахунок залучення до співпраці працівників інших органів державної влади та місцевого самоврядування.

На протязі ІІІ кварталу 2017 року Центр буде працювати на 1 поверсі Миколаївської обласної ради двічі на місяць – кожну 2 та 4 п’ятниці місяця з 09.00 до 12.00 год.

Крім того, звернення до Центру можна надіслати також і на електронну адресу: centr_pravova.dopomoga@ukr.net.скачать dle 12.0