Николаевцам рассказали о центре по предоставлению бесплатной правовой помощи при Николаевской ОГА (Видео)

  • 0
Николаевцам рассказали о центре по предоставлению бесплатной правовой помощи при Николаевской ОГА (Видео)
Інтерв'ю першого заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Інни Фірсової щодо діяльності консультаційного центру з питань організації надання безоплатної правової допомоги при Миколаївській обласній державній адміністрації

Доброго дня. Нещодавно в приміщенні Миколаївської обласної ради Міністром юстиції України Павлом Петренко відкрито консультаційний центр з питань організації надання безоплатної правової допомоги при Миколаївській обласній державній адміністрації. Розкажіть, будь-ласка, в чому полягає його призначення.

Доброго дня. Так, цей Центр створено з метою сприяння координації діяльності місцевих органів виконавчої влади щодо реалізації на території Миколаївської області державної політики у сфері надання безоплатної правової допомоги, створення необхідних умов для реалізації конституційного права на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, надання жителям Миколаївської області структурними підрозділами Миколаївської обласної державної адміністрації спільно з територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади безоплатної правової допомоги.

А хто буде входити до складу Центру?

До складу Центру входять представники структурних підрозділів Миколаївської обласної державної адміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади. Також можуть входити окремі фахівці та незалежні експерти. Крім того, до складу консультаційного центру можуть входити представники громадських об’єднань, благодійних організацій, окремі громадяни.

На цей час до складу Центру входять представники, головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, головного управління нацполіції у Миколаївській області, управління охорони здоров’я облдержадміністрації, управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради, департаменту освіти і науки облдержадміністрації, управління освіти Миколаївської міської ради, управління ЖКГ облдержадміністрації та Миколаївської міської ради, управління пенсійного фонду, управління міграційної служби у Миколаївській області, департаменту праці та соцзахисту населення облдержадміністрації та Миколаївської міської ради, управління земельних ресурсів Миколаївської міської ради, Першого та Другого центрів з надання БВПД та інші.

В подальшому планується залучити до роботи центру також представників громадських організації.

Чи є якийсь графік роботи центру?

Так, відповідно до розпорядження Миколаївської облдержадміністрації центр буде працювати у другу і четверту п’ятницю кожного місяця з 09.00 до 12.00 годин.

Яким чином будуть вирішуватись питання з якими будуть звертатись до центру громадяни?

Питання, з якими звертаються особи, які потребують безоплатної правової допомоги, за можливості вирішуються під час особистого прийому членами консультаційного центру.

У разі неможливості вирішення порушеного у зверненні питання під час особистого прийому, таке звернення передається члену консультаційного центру відповідно до визначених чинним законодавством повноважень органу, представником якого є відповідний член консультаційного центру, для розгляду в порядку. встановленому Законом України «Про звернення громадян».

Чи є ця послуга платною?

Ні, плата за надання членами консультаційного центру безоплатної правової допомоги відсутня.

А хто буде координувати роботу центру?

Координують роботу центру працівники Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області.

Чи є у Центру ще якісь напрямки роботи, крім надання консультації?

Так, є. Наприклад, всі питання, з якими звертаються громадяни до центру будуть вивчатись і на ті питання, які найбільш часто будуть зустрічатись, працівниками управління юстиції будуть готуватись роз’яснення та розповсюджуватись серед засобів масової інформації.Встановлено графік роботи Центру надання безоплатної правової допомоги при Миколаївській ОДА

Шановні жителі Миколаївської області! Доводимо до вашого відома інформацію щодо встановленої періодичності засідань консультаційного центру з питань організації надання безоплатної правової допомоги населенню при Миколаївській облдержадміністрації.

Засідання консультаційного центру будуть проводитись у другу та четверту п’ятницю кожного місяця з 9.00 до 12.00 за адресою: м.Миколаїв, вул.Адміральська, 22 (І поверх).

У разі необхідності засідання може бути перенесено на інший день або час. В такому випадку інформацію про зміну дати/часу засідання буде оприлюднено на офіційному веб-сайті Миколаївської обласної державної адміністрації, головного територіального управління юстиції у Миколаївській області та у засобах масової інформації.

Зазначимо, що прийом громадян будуть здійснювати представники: Департаменту соціального захисту Миколаївської ОДА; Управління житлово-комунального господарства Миколаївської ОДА; Управління житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради; Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради; Управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА; Департаменту соціального захисту Миколаївської міської ради; Головного управління національної поліції у Миколаївській області; Управління Державної міграційної служби у Миколаївській області; Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області; Першого та Другого миколаївських місцевих центрів БВПД; Головного управління пенсійного фонду у Миколаївській області.скачать dle 12.0