Николаевцам рассказали как согласовать проект землеустройства по отводу земельного участка

  • 0
Николаевцам рассказали как согласовать проект землеустройства по отводу земельного участка
Начальник головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Возняк Роман Іванович, розповів, як погодити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Романе Івановичу, основне питання, яке цікавить наших читачів, це до компетенції якого органу відноситься погодження такого проекту землеустрою?

Роман Іванович: Дякую за запитання. Уповноваженим органом, до компетенції якого відноситься погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, є територіальний орган Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Хочу звернути вашу увагу, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки подається на погодження за місцем її розташування. Після реєстрації проекту система електронного документообігу Служби за випадковим принципом направляє його на погодження в іншій територіальний орган.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій розташовано об'єкт будівництва або планується розташування такого об'єкта подається також на погодження до структурних підрозділів районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району, - до виконавчого органу міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, - до органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань містобудування та архітектури чи структурного підрозділу обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури.

Зверніть увагу, що до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальних органів подаються оригінали проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, до інших органів – копії.

Скільки часу уповноважені органи розглядають проект?

Роман Іванович: Протягом 10 робочих днів з дня одержання проекту або його копії відповідні органи зобов'язані надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про його погодження або про відмову в такому погодженні з обов'язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері.

Звертаю увагу читачів, що така послуга є безкоштовною.

Чи є підстави для відмови у погодженні проекту? На що потрібно звернути увагу громадянам?

Роман Іванович: Дійсно, є можливість відмовити у погодженні, але підставою для неї може бути лише невідповідність положень проекту вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.

Хочу звернути увагу читачів на те, що при погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки органам забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не включені до проекту землеустрою, надання погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки будь-якими іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями та проведення будь-яких обстежень, експертиз та робіт.

У висновку про відмову погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки органами має бути надано вичерпний перелік недоліків проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та розумний строк для усунення таких недоліків (який за письмовим проханням розробника проекту може бути продовжений).

Органами може бути відмовлено у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки лише у разі, якщо не усунено недоліки, на яких було наголошено у попередньому висновку. Не можна відмовити у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з інших причин чи вказати інші недоліки.

Звертаю вашу увагу на те, що повторна відмова не позбавляє права розробника проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки усунути недоліки проекту та подати його на погодження.

скачать dle 12.0