В Николаеве продолжается подготовка к открытому голосованию в рамках реализации проекта "Общественный бюджет - 2018"

  • 0
1 лютого, у міській раді відбулось чергове засідання координаційної ради з питань Громадського бюджету м.Миколаєва, у ході якого присутні обговорили підготовку до відкритого голосування.
В Николаеве продолжается подготовка к открытому голосованию в рамках реализации проекта "Общественный бюджет - 2018"

Зазначимо, що голосування розпочнеться 8 лютого та буде тривати 14 днів.

На початку засідання директор департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради Тетяна Шуліченко нагадала присутнім, що 18 січня на офіційному веб-сайті міської ради був опублікований список проектів громадян, які за рішенням експертної групи були допущені до загальноміського голосування.

- Підтримати проекти можна як онлайн, так і особисто на дільниці голосування. Розпорядженням міського голови від 25 січня 2018 року затверджено пункт для голосування за проекти Громадського бюджету м.Миколаєва, який розміщуватиметься у холі департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради та працюватиме з понеділка по четвер з 09:00 до 17:00, у п’ятницю-суботу з 09:00 до 16:00, - зазначила Тетяна Шуліченко.

Про процедуру електронного голосування за проекти громадського бюджету м. Миколаєва розповіла начальник відділу стандартизації та впровадження електронного врядування Миколаївської міської ради Тетяна Міхеєва.

- Проголосувати за проекти можна на інтернет-порталі “Громадський бюджет м.Миколаєва” за посиланням. Перед голосуванням спочатку потрібно зареєструватися на цьому порталі й підтвердити свою особу за допомогою електронного цифрового підпису або банк-ID. Покрокова інструкція реєстрації розміщена на головній сторінці порталу, - зазначила керівник відділу.

Обговорюючи механізм оприлюдення голосів після закінчення онлайн-голосування, представники координаційної ради висловили сумніви щодо законності розміщення переліку прізвищ осіб, які проголосували за той чи інший проект, на сайті.

У свою чергу, директор департаменту надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради Дмитро Лазарєв підкреслив, що прізвище та ім’я, по-батькові не є конфіденційною інформацією, тому такі дані можна оприлюднювати.

Голова Експертно-громадської ради виконкому Миколаївської міської ради Артем Ващиленко акцентував увагу присутніх на необхідності збільшення кількості дільниць для голосування в усіх районах міста.

- Якщо у жителів віддалених районів міста немає можливості проголосувати онлайн, це створює певні незручності. На жаль, пункт голосування у місті тільки один - у Центральному районі, - зазначив Артем Ващиленко.

На це Тетяна Шуліченко запропонувала внести відповідні правки до тексту Положення про Громадський бюджет м.Миколаєва, аби на наступний рік збільшити кількість дільниць для голосування.

- У нас є чіткий механізм проходження процедури реалізації Громадського бюджету, є певні терміни, яких ми повинні дотримуватися. Онлайн-голосування відбувається максимально прозоро та публічно. У свою чергу, щоб збільшити кількість виборчих дільниць, міська влада повинна обладнати робоче місце та найняти персонал, який буде реєструвати громадян, забезпечити відеонагляд. Усю цю процедуру ми можемо прописати у Положенні на наступний рік, - резюмувала Тетяна Шуліченко.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, відповідно до зауважень експертів до відкритого голосування допущені 76 із 117 поданих проектів, з них 44 великих та 32 - малих. 6 заявок було знято з розгляду за згодою авторів, ще 33 проекти не відповідали правилам Програми.

17 січня було проведено жеребкування з метою присвоєння особистого номеру проектам, які отримали позитивну попередню оцінку координаційної ради. Усі проекти розміщено на офіційному сайті Громадського бюджету м. Миколаєва для проведення голосування.скачать dle 12.0