Начальник Николаевского областного управления Юстиции рассказал о работе по ликвидации задолженности по выплате заработной платы

  • 0
Начальник Николаевского областного управления Юстиции рассказал о работе по ликвидации задолженности по выплате заработной платы
Інтерв’ю начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Возняка Романа Івановича щодо діяльності органів державної виконавчої служби щодо ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах області та ліквідації заборгованості зі сплати аліментів.

Скажіть, будь ласка, коли розпочалася кампанія «Ліквідація заборгованості з виплати заробітної плати»?

Роман Возняк: 23 лютого Петренко заявив, що заборгованість із зарплати в Україні становить 2,7 млрд грн. Він анонсував, що з 1 квітня Мін'юст запустить процес стягнення заборгованості із заробітної плати за прикладом стягнення заборгованості з аліментів.
2 квітня Міністерство юстиції України розпочало масштабну кампанію з примусового стягнення заборгованості з виплати заробітної плати.
Мета компанії: захист прав працівників, яким затримують заробітну плату на підприємствах.

Розпочали свою роботу мобільні групи з ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати. А що це за мобільні групи такі?

Роман Возняк: З 2 квітня почали працювати мобільні групи з ліквідації заборгованості по зарплаті у шести містах України, а саме у Харкові, Дніпрі, Кривому Розі, Маріуполі, Торецьку та Сєвєродонецьку.

? До кінця квітня група запрацює у Миколаєві. Мобільна група проводитимуть регулярну перевірку стану виконання судових рішень щодо оплати праці підприємствами.

? Створення мобільних груп є послідовним та логічним продовженням роботи Міністерства юстиції у напрямку суттєвого покращення в Україні ситуації з виконанням судових рішень.

? Оскільки робота аналогічних мобільних груп зі стягнення заборгованості по аліментах довела свою ефективність, було прийнято рішення застосувати такий метод впливу і до боржників з виплати заробітної плати.

Створено антирейтинг найбільших по Україні підприємств – боржників із заробітної плати. Опубліковано таблицю найбільших боржників в області.

Роман Возняк: Так, в рамках проведення кампанії з примусового стягнення заборгованості з виплати заробітної плати, яка стартувала 2 квітня, Міністерство юстиції створило антирейтинг найбільших по Україні підприємств-боржників по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами.

«Це ілюстрація того, що на сьогодні мають місце грубі порушення підприємствами трудових прав людей. Міністерство юстиції буде вживати усіх заходів для ліквідації їхньої заборгованості перед своїми працівниками», - підкреслила заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко.

Подібні антирейтинги будуть створені і оприлюднені у всіх регіонах України.

Яких результатів вдалося досягнути саме в Миколаївській області?

Роман Возняк: Протягом березня органами ДВС Миколаївської області стягнуто коштів на погашення заборгованості по заробітній платі в сумі 1 003 157 грн.

Протягом квітня, вже на цей час державними виконавцями органів ДВС Миколаївської області протягом стягнуто коштів на погашення заборгованості по заробітній платі в сумі 65 236 грн. скачать dle 12.0