В Николаеве активисты анонсировали Всеукраинскую акцию за избирательную реформу

  • 0

Акція “НІ! Виборам за законом Януковича” відбудеться 15 травня в усіх обласних центрах України та 17 травня – у Києві під стінами Верховної Ради.

Активісти та політики об’єднались навколо вимоги негайного ухвалення Виборчого кодексу 3112-1 в цілому.

Громадська організація “Центр UA” разом із політичними партіями «Громадянська позиція», «ДемАльянс», «Національний корпус», Об’єднання «Самопоміч», «Рух нових сил» та ВО «Свобода» анонсували проведення Всеукраїнської акції "Ні! Виборам за законом Януковича» в Миколаєві.

Представники політичних партій спільно з громадськими активістами 15 травня о 9:00 під стінами Миколаївської ОДА (Адміральська, 22) публічно вимагатимуть ухвалення в другому читанні та в цілому проекту Виборчого кодексу (№3112-1), що передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

Законопроект був прийнятий у першому читанні ще 7 листопада 2017 року як обов’язковий пункт Коаліційної угоди та передвиборчої програми Президента України Петра Порошенка. Але, незважаючи на обіцянки народних депутатів, вже більше півроку його остаточно не затверджують.

«Партії, що перемогли в попередніх виборах, сформували коаліцію і підписали Коаліційну угоду, пообіцявши змінити виборчі правила гри на пропорційну систему з відкритими регіональними списками. А нині їхні представники дуже повільно розглядають правки до Кодексу на комітеті, який збирається вряди-годи», — нагадав очільник обласної організації «Громадянської позиції» Максим Коваль.


Голова молодіжного крила Об’єднання «Самопоміч» Юрій Євдокимов наголошує, що Об’єднання «Самопоміч» виступає за дотримання обіцянки, проголошеної в Коаліційній угоді:
«Ми відстоюємо ті положення, що були закладені в Коаліційній угоді. Саме тому наполягаємо на якнайшвидшому розгляді народними депутатами поправок до Виборчого кодексу», — зазначив партієць.

Політики переконані, що Україні необхідно скасувати корупційну мажоритарну складову виборчої системи, яка працювала в інтересах Віктора Януковича та ухвалити Виборчий кодекс.

«Ми виступаємо за те, щоб скасувати "мажоритарку", започаткувавши пропорційну система з відкритими регіональними списками. Зараз, звичайно, коли рейтинг представлених в парламенті партій низький, "мажоритарка" — це останній якір, за який вони будуть чіплятися на парламентських виборах. Мажоритарна складова давно вже себе вже вичерпала. Це зловживання адмінресурсом і ризики для прямого чи непрямого підкупу», — наголосила голова обласної організації «ДемАльянс» Катерина Стоколяс-Литвиненко.

Негайне ухвалення нового виборчого законодавства вимагають також партійці обласної організації ВО «Свобода»:
В Николаеве активисты анонсировали Всеукраинскую акцию за избирательную реформу

«Ми вже більше десяти років відстоюємо позицію щодо голосування за відкритими списками для того, щоб люди могли не просто вибирати партію, а могли вибрати конкретну людину, яка від цієї партії буде представляти її інтереси у вищих законодавчих органах України. Тільки така система може запустити внутрішньопартійну демократію та зменшити кількість друзів дитинства, помічників та масажистів партійних босів у списках партій», — наголосив очільник ВО «Свобода» Демид Губський.

Оновлена виборча система забезпечить пропорційне представництво всіх груп інтересів, які існують у країні та дозволить сформувати повний склад Парламенту.

Також представники політичних партій наголошують на суттєвих недоліках закритих списків:

«Всі ми знаємо, як відбувається формування списків партій. Є кандидати публічні, що представляють партію, і є кандидати, що йдуть після них, купляють місця в партії і таким чином потрапляють до Верховної Ради», - зазначив начальник штабу політичної партії «Нацкорпус» в Миколаєві Микита Плєханов.скачать dle 12.0