Информация о развитии социального диалога в Николаевской области

  • 0
Информация о развитии социального диалога в Николаевской области
Відповідно до Закону України “Про соціальний діалог в Україні”, Закону України “Про колективні договори і угоди”, положень Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2016-2017 роки 20 березня 2017 року було прийнято Територіальну угоду з регулювання соціально-економічних питань (далі – Угода) між Миколаївською обласною державною адміністрацією, Миколаївською обласною організацією роботодавців “Промисловці та підприємці Миколаївщини” і Миколаївською обласною радою профспілок.

Відповідно до вимог чинного законодавства Угоду зареєстровано в Міністерстві соціальної політики України 17 травня 2017 року (реєстраційний номер 36).

Завдяки спільної співпраці соціальних партнерів (органів виконавчої влади, роботодавців та профспілок) в області останнім часом в напрямку регулювання соціально-економічних питань проведено таку роботу:

рішенням облради від 16 квітня 2015 №9 прийнято Стратегію розвитку Миколаївської області на період до 2020 року і План заходів щодо реалізації у 2018-2020 роках Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 року та визначено такі пріоритетні напрями залучення інвестицій у реальному секторі економіки області 2018 року:

агропромисловий комплекс (розширення площ зрошуваного землеробства, передусім крапельного; будівництво нових та реконструкція існуючих великих тваринницьких ферм – молочнотоварних, свинарських; розвиток промислово-аграрних кластерів);

морегосподарський комплекс (розширення та модернізація виробничих потужностей та розвиток портової інфраструктури області);
промисловість (відкриття нових та технічна модернізація виробничих потужностей діючих підприємств);

енергетика (у тому числі альтернативна) та енергозбереження - розвиток Южно-Українського енергокомплексу, введення в дію нових об’єктів альтернативної енергетики, впровадження енергозберігаючих технологій у бюджетній сфері;

туристично-рекреаційний комплекс (будівництво туристично-рекреаційних комплексів, розвиток курортної зони «Коблеве», туристичної інфраструктури, транспортного сполучення, «зеленого» туризму);

рішення обласної ради від 21 грудня 2017 року №6 продовжено на 2018 рік дію Програми економічного і соціального розвитку Миколаївської області;

рішенням обласної ради від 22.12.2016 №2 затверджено Програму розвитку малого і середнього підприємництва у Миколаївській області на 2017-2018 роки.

Облдержадміністрацією здійснюється моніторинг основних показників діяльності більше 70 найбільш вагомих підприємств області у різних галузях промисловості області. Підприємства, на яких спостерігається погіршення показників фінансово-економічної діяльності заслуховуються на засіданнях обласної комісії з питань відновлення безприбуткової діяльності підприємств.

З метою реалізації заходів з імпортозаміщення в оборонній сфері, продовжується робота з підприємствами Миколаївської області в межах виконання завдань, зазначених в Меморандумі укладеним між Державним концерном «Укроборонпром» та Миколаївською обласною державною адміністрацією.

Щомісяця здійснюється комплексне вивчення стану ринку праці в області. Для обговорення проблемних питань у сфері зайнятості та вироблення узгоджених рішень щодо їх вирішення щокварталу проводилися засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення (13.03.2017, 18.05.2017, 17.10.2017 та 08.12.2017) за участю представників облдержадміністрації, обласної організації роботодавців та представників профспілок. Серед питань, які розглядались на засіданнях були такі:

про сприяння працевлаштуванню та надання інших соціальних послуг безробітним з числа демобілізованих учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб:

про виконання Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2017 року та проект Програми зайнятості населення Миколаївської області на період до 2020 року.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників області за січень - листопад 2017 року становила 6520 грн. та порівняно з відповідним періодом 2016 року збільшилась на 37,4%.

За рівнем середньомісячної заробітної плати штатних працівників (за січень - листопад 2017 року) Миколаївська область посідає 6 місце серед регіонів України.

2017 року проведено 341 засідання тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат різних рівнів, на яких заслухано 437 звітів відповідальних посадових осіб, керівників (арбітражних керуючих) підприємств-боржників або таких, які порушують терміни виплати поточної заробітної плати.

Завдяки комплексним заходам органів виконавчої влади та місцевого самоврядування заборгованість із виплати заробітної плати повністю ліквідовано впродовж 2017 року на 4 підприємствах комунальної форми власності на загальну суму 5253,5 тис.грн:

ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» – 5079,1 тис.грн. (заборгованість ліквідовано протягом вересня ц.р.);
КП "Дирекція оздоровчих закладів "Причорномор'є" – 103,8 тис. грн. (заборгованість ліквідовано протягом серпня ц.р.);
КП «Профілактична дезінфекція» – 48,3 тис.грн. (заборгованість ліквідовано протягом вересня ц.р.);
КП «Затишок» – 22,3 тис. грн. (заборгованість ліквідовано протягом серпня ц.р.).

Станом на 01.01.2018 в області атестовано 19739 робочих місць із шкідливими та небезпечними умовами праці, що становить 95,9 відсотків від загальної кількості місць, які підлягають атестації.

В районах і містах 2017 року проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо переваг укладення колективних договорів на 878 підприємствах, в установах і організаціях області.

Під час повідомної реєстрації колективних договорів здійснюється контроль за додержанням вимог Генеральної, галузевих та обласної угод та надаються пропозиції щодо внесення змін і доповнень до колективних договорів з метою врахування змін чинного законодавства.

За станом на 01.05.2018 в області перевірено та зареєстровано 4330 колективних договорів, якими охоплено 259,4 тис. (99,9 %) працюючого населення.

За станом на 01 квітня 2018 року в області налічувалося 4287 спортивних споруд. В 42 дитячо-юнацьких спортивних шкіл (ДЮСШ) і 11 спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву навчаються (займаються спортом) 16165 дітей.

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 12.04.2017 № 114-р 275 випускників з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали всі види матеріального забезпечення, більша частина із них працевлаштовані на підприємства міста та області.

З метою поліпшення житлових умов мешканців області прийнято Комплексну соціально-економічну програму забезпечення громадян житлом у Миколаївській області на 2018-2022 роки, яку затверджено рішенням обласної ради від 21.12.2017р. №23.

В серпні 2017 року презентовано Концепцію розвитку громадського пасажирського транспорту в Миколаївській області на 2017-2020 рр.
На цей день, з метою оптимізації, а також відображення актуального стану маршрутної мережі, реєстрації змін до діючих маршрутів, облдержадміністрацією спільно з райдержадміністраціями та перевізниками області проводиться робота з оптимізації маршрутної мережі.

Управлінням інфраструктури облдержадміністрації сформовано проект оновленого реєстру автобусних маршрутів Миколаївської області, який буде затверджений розпорядженням голови облдержадміністрації.

Сторонами соціального діалогу: обласною державною адміністрацією, обласною радою профспілок, обласною організацією роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини» продовжується робота щодо виконання обласної Угоди з регулювання соціально-економічних питань на 2017-2020 роки відповідно до повноважень та взятих зобов’язань.
.скачать dle 12.0