В центре Николаева 272 военнослужащих ВМС Украины приняли Присягу на верность Украинскому Народу

  • 0
В центре Николаева 272 военнослужащих ВМС Украины приняли Присягу на верность Украинскому Народу
У суботу, 26 травня, в Миколаєві відбулась урочиста церемонія складання Присяги на вірність народу України військовослужбовцями строкової служби Військово-морських сил України. До присяги було приведено 272 курсанта 198-го Навчального центру Військово-морських сил Збройних сил України – кращі представники з 14 областей.

В урочистостях взяли участь керівник державної служби Миколаївської облдержадміністрації Юрій Гранатуров, заступник командира Військово-морських сил Збройних сил України, контр-адмірал Олексій Неїжпапа, керівники районних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Миколаївської і Київської областей, міста Миколаєва, рідні та близькі військовослужбовців.

Вітаючи учасників заходу Олексій Неїжпапа наголосив, що саме військові ВМС України, які вийшли з окупованого російським агресором Криму у 2014 році, першими показали, що означає вірність Присязі.

«Сьогодні вами буде дана Присяга вірності Україні, українському народові, українській землі. Це не просто слова, які військовослужбовець зачитує вголос – це клятва своїй країні захищати її до останнього. Після 2014 року всі ми зрозуміли, що таке Присяга. Першими її виконали саме військовослужбовці ВМС України, які вийшли з окупованого Криму. Я впевнений, що ті слова, які ви зараз скажете пройдуть по всьому вашому життю», - сказав Олексій Неїжпапа.

Юрій Гранатуров висловив впевненість, що всі хто сьогодні складає Присягу, будуть гідними захисниками народу України:

«Від імені голови Миколаївської облдержадміністрації Олексія Савченка, від всього керівництва і від керівництва держави вітаю вас з цим святом! Колись я теж приймав присягу і перший наказ який я почув лунав так: наказую всім повернутися живими та здоровими. Ми вам не наказуємо, ми вимагаємо того, щоб ви були живі, здорові і з чистою гідністю захищали нашу Батьківщину. Життя -Батьківщині, честь і гідність – нікому! Це велика честь і я впевнений ви виправдаєте сподівання всіх українців і та присяга, яку ви зараз складете, назавжди буде у вашому серці. Ви будете гідними захисниками всіх нас», - сказав Юрій Гранатуров.

Довідково:

В квітні 2014 року, у зв’язку з анексією Криму російськими загарбниками, із окупованого Севастополя до Миколаєва було виведено особовий склад 191-го Навчального центру Військово-морських сил Збройних сил України. В серпні 2014 року було сформовано 198-й Навчальний центр Військово-морських сил України у місті Миколаєві. В основу формування нового навчального центру увійшли військові моряки, які вийшли із окупованого Криму та військовослужбовці військових частин Миколаївського гарнізону.

Навчальний центр здійснює загальновійськову фахову та багаторівневу підготовку рядового сержантського і старшинського складу для ВМС ЗСУ.

За період існування центру в місті Миколаєві було підготовлено більше 7000 військовослужбовців. Близько 1500 військовослужбовців призвано за трьома хвилями мобілізації. Близько 2800 військовослужбовців строкової служби, більше 3500 військовослужбовців військової служби за контрактом серед них багато жінок.скачать dle 12.0