Во Врадиевском районе администрация лицея незаконно сдала в аренду под видом обработки 247,9 га земли

  • 0
Во Врадиевском районе администрация лицея незаконно сдала в аренду под видом обработки 247,9 га земли
Органи прокуратури Миколаївщини, відстоюючи інтереси держави у сфері земельних правовідносин, принципово реагують на незаконні угоди щодо використання земель наданих закладам освіти.

Так, Первомайською місцевою прокуратурою пред’явлено позовну заяву в інтересах держави про визнання недійсними двох договорів про спільну діяльність з обробітку земельних ділянок державної форми власності загальною площею 247,9 га вартістю 6 млн. грн. та зобов’язання повернути її постійному користувачу.

Установлено, що у 1992 році Маринівському професійному аграрному ліцею у постійне користування виділено 247,9 га для ведення підсобного господарства. У березні 2017 року ліцеєм укладено два договори про спільний обробіток зазначеної землі з фізичною особою – підприємцем.

Однак, умови спірних угод свідчать, що вони укладені відповідачами з метою приховання інших правочинів - договорів оренди землі. Водночас, як постійний користувач землі, ліцей не наділений повноваженнями щодо передачі її в оренду.

Крім того, внаслідок незаконних дій відповідачів фактично змінено цільове призначення землі, яка стала використовуватися у комерційних цілях для товарного сільгоспвиробництва.
Судовий розгляд справи триває.скачать dle 12.0