В Николаевской области проходит неделя противодействия буллинг, в рамках информационной кампании Минюста

  • 0
Протягом тижня працівники Миколаївської юстиції проводитимуть заняття зі школярами регіону, під час яких говоритимуть про булінг, його види та шляхи протидії. Перше таке заняття відбулось з учнями 8-х та 9-х класів Миколаївської ЗОШ №3 за участі громадської організації «Успішне місто Миколаїв».

В Николаевской области проходит неделя противодействия буллинг, в рамках информационной кампании Минюста

За словами першого заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Інни Фірсової, шкільні роки – це один з найбільш зворушливих періодів в житті кожної людини, він наповнений новими знаннями, емоціями та враженнями. Проте не всі згадують своє шкільне життя із позитивом, адже, як говорить статистика, майже 70% дітей шкільного віку стикаються з булінгом.

В той же час 40% жертв ні з ким не ділилися проблемою, навіть з батьками або і взагалі ігнорують проблему. «Необхідно пам’ятати, що замовчання проблеми не вирішить, а навпаки посилить її. Тож, якщо ви стали жертвою або свідком булінгу необхідно звернутися по допомогу до дорослих», - відзначила І. Фірсова.

Керівник ГО «Успішне місто Миколаїв» Алла Ряжських поділилася власним досвідом протидії булінгу, навівши приклад зі свого шкільного життя.

«Коли до класу прийшла новенька, більшість з дітей віднеслася до неї зверхньо, не хотіли спілкуватися та насміхалися з неї. В мене це викликало почуття обурення, тож я запропонувала їй сісти за парту поруч зі мною, таким чином показуючи іншим, що я проти такого відношення», - зазначила А. Ряжських. Та закликала не потурати кривдникам і знаходити в собі сили протистояти більшості та ставати на захист слабшим.

Далі головний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти ГТУЮ у Миколаївській області Юлія Шульга більш детально розповіла про види булінгу, серед яких найбільш розповсюдженими є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв'язку, Інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібербулінг, який проявляється в образливих повідомленнях з погрозами, відредагованих фотографіях, блокуванні акаунтів і навіть шантажі.

Багато хто не надає булінгу вагомого значення. Але насправді булінг – це не просто пустощі або грубість, це агресивна, свідома, вкрай негативна поведінка дитини чи групи дітей відносно іншої дитини чи групи дітей, що за відсутності своєчасної реакції може перерости в насильство. А фізичне насильство є злочином, за вчинення якого наступає кримінальна відповідальність.

Тож, якщо ви стали жертвою чи свідком булінгу не мовчіть, скажіть про це дорослим, яким довіряєте, старшим товаришам, вчителям або шкільному психологу. Якщо ж вирішити проблему на рівні школи не вдається – повідомте поліцію. Пам’ятайте, якщо кривдника не зупинити, можуть постраждати інші діти.скачать dle 12.0