В Николаеве стартовала Всемирная кампания «16 дней активизма против гендерно обусловленного насилия» в Украине (Фото)

  • 0
«Orange The World: #HearMeToo» – в Миколаєві стартувала Всесвітня кампанія «16 днів Активізму проти гендерно зумовленого насильства» в Україні.

Відзначили початок акції підсвіткою будівель у помаранчевий колір та ходою на підтримку жертв домашнього насильства. Серед учасників заходу - працівники Миколаївської юстиції.

«Домашнє насильство є серйозно проблемою сьогодення і при цьому часто залишається прихованим через сформовану суспільством культуру замовчування. Тож, найпершим завданням є показати, що жертві є куди звернутися по допомогу, адже мовчанням проблему не вирішити», - відзначила перший заступник начальники обласного управління юстиції Інна Фірсова.

Учасники ходи пройшли головними вулицями міста – Адміральською та Соборною, одночасно містянам розповідали, що робити у випадку, якщо вони стали жертвою чи свідком насильства.

Відзначимо, що для жертв насильства передбачена:

- безоплатна юридична допомога (захист, представництво у суді, складання документів)

Контакти центрів.

- психологічна підтримка та соціальні послуги (консультування, кризове та екстрене втручання, соціальний супровід, посередництво тощо) у центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, мобільних бригадах соціально-психологічної допомоги

Контакти центрів.

Контакти мобільних бригад.

- тимчасовий притулок у центрі соціально-психологічної допомоги, кризовому центрі або притулку для жертв домашнього насильства.

Контакти центрів.

Довідково. 16 днів активізму проти ґендерно обумовленого насильства - це міжнародна кампанія, яка проводиться щороку і триває з 25 листопада, Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, до 10 грудня - Дня прав людини. Кампанія була започаткована активістами першого Інституту жіночого глобального лідерства в 1991 році і щороку координується Центром жіночого глобального лідерства.

На підтримку цієї громадської ініціативи Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй щороку проводить кампанію з боротьби з насильством щодо жінок (UNiTE), яка закликає до глобальних дій, спрямованих на підвищення обізнаності, обговорення і розв’язання проблем насильства в усьому світі. В останні роки в усіх глобальних заходах кампанія UNiTE використовує помаранчевий колір ? символ світлого майбутнього, вільного від насильства щодо жінок та дівчат.скачать dle 12.0