ЦВК оголосила переможців по чотирьох "проблемних" округах

  • 0
Народними депутатами обрані Руслан Бадаєв, Микола Круглов, Михайло Поплавський та Леонід Даценко.
Офіційні результати повторних виборів у парламент, що відбулися 15 грудня, оголосила Центральна виборча комісія.
ЦВК встановила офіційні результати довиборів до парламенту в чотирьох з п'яти округів на підставі протоколів окружних виборчих комісій даних округів.
При цьому ЦВК склав власні протоколи про результати виборів.
Згідно з даними протоколів, в 94 -му окрузі за депутата Київської облради, заступника директора ВАТ "Гадячсир" Бадаєва проголосували 58,25% виборців.
У 132-му окрузі за голову Миколаївської обласної держадміністрації Круглова проголосували 47,85% виборців, у 194-му окрузі за ректора Національного університету культури Поплавського - 53,54%, в ​​197-му окрузі за єдиного кандидата від опозиції Даценка - 63,51%.
Протоколи ЦВК про результати виборів у всіх 4 округах підписали всі 14 членів комісії, присутніх на засіданні.
Однак протокол щодо 94-го округу низка членів ЦВК підписали з окремою думкою.
Зокрема, заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна заявила, що, на її думку, вибори в цьому окрузі пройшли з порушеннями закону і європейських стандартів, які суттєво вплинули на результат виборів у цьому окрузі.
Так, за її словами, склад дільничних комісій був сформований за участю "технічних" кандидатів, що зробило їх діяльність "абсолютно неконтрольованою".
У результаті в 94-му окрузі мали місце вкидання бюлетенів громадянами, які не мали на це права. На думку Усенко-Чорної, про це також свідчила ненормально висока активність виборців - 62%.
Крім того, на більшості виборчих дільниць були встановлені відеокамери, які, на її думку, використовувалися для контролю за тим, як проголосували виборці, що свідчить про їх підкуп.
З окремою думкою протокол підписали також заступник голови ЦВК Андрій Магера і член ЦВК Ігор Жиденко.
Результати виборів в 223-му окрузі (Шевченківський район Києва) ЦВК планує оголосити в четвер, 26 грудня.скачать dle 12.0