В Миколаеві прокуратура захищає права найманих працівників

  • 0
На теперішній час залишається проблемним питання щодо виплати заборгованості із заробітної плати на державних підприємствах у тому числі оборонно-промислового комплексу.
На території піднаглядній Миколаївській прокуратурі з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері розташовано 7 підприємствах оборонно-промислового комплексу, з яких на 3-х тривалий час існує заборгованість з виплати працівникам заробітної плати, і яка станом на 1 грудня 2013 року складає 21,66 млн. грн.

Підприємствами-боржниками є Державні підприємства:

«Український радіотехнічний інститут» – заборгованість 1,32 млн. грн.;
«Миколаївський бронетанковий завод» – заборгованість 2,38 млн. грн.;
«Суднобудівний завод ім. 61 комунара» заборгованість 17,96 млн. грн.
Усі вказані підприємства входять до складу Державного концерну «Укроборонпром».

Результати перевірок засвідчили, що заборгованість по всім підприємствам має місце тривалий час та однією з найважливіших причин її виникнення це відсутність державного оборонного замовлення, відсутність належного фінансування, а також наявність заборгованості Міністерства оборони України за виконане раніше замовлення.

Наразі, робота прокуратури на даному пріоритетному напрямі у 2013 році позначається наступними показниками: у Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 3 кримінальні провадження, за ознаками злочину передбаченого ст.175 КК України, на усунення причин та у мов, що сприяли порушення закону внесено 8 подань, за результатами розгляду яких відшкодовано 11,2 млн. грн.

Вжито відповідних заходів кримінально-правового характеру. Так, за результатами проведених перевірок додержання службовими особами державних підприємств «Суднобудівний завод ім. 61 комунара» та «Миколаївський бронетанковий завод» вимог законодавства про оплату праці, 07.06.13, 17.06.13, 25.11.13 у Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 3 кримінальні провадження, за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст.175 КК України. Досудове розслідування проводиться органами внутрішніх справ.

Як приклад – службовими особами ДП «Суднобудівний завод ім. 61 комунара» в період з лютого по травень 2013 року, безпідставно не виплачувалась заробітна плата працівникам підприємства більш як за один місяць, внаслідок чого у вказаний період часу перед працюючими та звільненими працівниками утворилась заборгованість на загальну суму понад 6 млн. грн. Триває досудове розслідування.

У поточному році, в інтересах працівників піднаглядних підприємств, прокуратурою заявлено 56 позовів про стягнення нарахованої, проте не виплаченої заробітної плати на загальну суму 543 тис. грн.скачать dle 12.0