В результаті перевірки притягнуто до відповідальності 14 посадових осіб

  • 0
Протягом 2013 року за результатами нагляду за додержанням і застосуванням законів у сфері захисту прав дітей Первомайською міжрайонною прокуратурою внесено 21 подання, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 14 посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.


Зокрема, як зазначив прокурор Первомайської міжрайонної прокуратури Владислав Руденко, Первомайською міжрайонною прокуратурою проведено перевірку державного відділу ДВС Первомайського міськрайонного управління юстиції щодо додержання органами виконавчої влади вимог Сімейного кодексу України, законів України «Про охорону дитинства», «Про виконавче провадження» щодо стягнення аліментів при виконанні судових рішень.

У ході перевірки виявлено порушення відповідно до ст. 164 Кримінального кодексу України, (злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, які перебувають на їх утриманні). Внаслідок несвоєчасного моніторингу та не вжиття заходів державним виконавцем для виконання зобов’язань по сплаті боржниками аліментів були порушені права дітей на забезпечення повноцінного життя, всебічного виховання та розвитку дитини. Працівника ДВС притягнуто до дисциплінарної відповідальності, виявлені порушення усунуті.

Окрім того, Первомайською міжрайонною прокуратурою проведено перевірку додержання вимог законодавства щодо праці та працевлаштування неповнолітніх, захисту їх трудових прав в управлінні праці та соціального захисту населення Первомайської міської ради. Встановлено, що в діяльності зазначеного управління мають місце порушення законодавства, внаслідок яких порушуються права неповнолітніх на працю.

- Направлено 5 подань до органів у сфері соціального захисту, 2 подання у сфері попередження правопорушень серед дітей, 4 подання у сфері охорони життя та здоров’я, 3 подання у сфері попередження насильства в сім’ї, 2 подання у сфері захисту житлових та майнових прав дітей, 3 подання у сфері охорони прав дітей направлено до органів освіти. Також 1 подання направлено до органів опіки, піклування та усиновлення. Перевірки в сфері захисту прав дітей проводитимуться й надалі, – наголосив В. Руденко.скачать dle 12.0