Народні ради: народовладдя чи «протиправні утворення»?

  • 0
Народні ради, утворені у 18 областях України, є «законними колегіальними органами й представляють інтереси народу», запевняють депутати місцевих рад та активісти Майдану. Завдання цих Рад – контролювати владу, вважає народний депутат п’ятьох парламентських скликань Тарас Стецьків. Натомість суди в областях визнають Народні ради «протиправними утвореннями».

Народні ради, утворені у західних, центральних та північних областях України після «законів 16 січня» та подій на вулиці Грушевського, зараз намагаються довести, що вони справді існують. Проводяться зібрання, тривають обговорення, але поки важко говорити про реальні кроки.

Активісти Майдану критикують представників місцевих опозиційних партійних осередків за бездіяльність, а представники політичних партій натомість пояснюють паузу необхідністю «узгодити позиції».

Народні Ради мають контролювати владу – Стецьків

Якщо народ не довіряє владі, то необхідно витворювати нові органи управління та захисту прав людей, контролювати державні інституції й поступово перебирати на себе їхні повноваження. Так було у багатьох суспільствах, які змінювали правила співжиття, наголошує один із командирів Майдану-2004 Тарас Стецьків.

За його словами, якщо незадоволення народу виливається у революцію, то саме революція творить нові органи управління. Так і в Україні, 22 січня на Майдані у Києві, проголосили створення Народної ради як альтернативного Верховній Раді України колегіального органу влади.

«Зараз вкрай необхідно, щоб Народні ради створили свої виконкоми й почали працювати. Кожен день бездіяльності лише посилює кризу. Народні ради, опираючись на п’яту статтю Конституції, мають діяти як паралельні органи влади, перебираючи на себе контрольні функції», – сказав в ефірі Радіо Свобода Тарас Стецьків.скачать dle 12.0