«Забезпечення санаторно-курортним лікуванням Миколаївських інвалідів та ветеранів війни»

  • 0
Інвалідність є тим соціальним явищем, уникнути якого не може жодне суспільство, і кожна держава, відповідно до рівня свого розвитку та можливостей, формує соціальну та економічну політику щодо осіб з особливими потребами. Органи праці та соціального захисту населення забезпечують безплатними путівками до санаторно-курортних закладів інвалідів усіх категорій за рахунок коштів, передбачених у Міністерстві соціальної політики України (діти-інваліди віком до 18 років забезпечуються путівками органами охорони здоров’я).

Особи, які відносяться до цих категорій, повинні за зареєстрованим місцем проживання перебувати на обліку в органах соціального захисту населення для санаторно-курортного лікування.

Інваліди війни з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з Японією, безплатно забезпечуються санаторно-курортним лікуванням першочергово із числа позачерговиків.
Інваліди війни та інваліди, зазначені у ст.6-2 Закону України „Про жертви нацистських переслідувань” забезпечуються путівками позачергово щороку (із січня по грудень).

Учасники бойових дій та особи, зазначені у ст.6-1 Закону України „Про жертви нацистських переслідувань” забезпечуються путівками щороку (із січня по грудень).

Учасники війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та особи, зазначені у ст. ст. 6-3, 6-4 Закону України „Про жертви нацистських переслідувань”, забезпечуються путівками один раз на два роки.

Інваліди загального захворювання та інваліди з дитинства забезпечуються путівками в порядку черговості в міру надходження путівок.

Інваліди з наслідками травм і захворювання хребта та спинного мозку забезпечуються путівками до санаторіїв спинального профілю з лікуванням строком на 45 днів у порядку черговості в міру надходження путівок.

Особи, що супроводжують інвалідів І групи, яким за висновком лікувально-профілактичного закладу потрібен сторонній догляд (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) забезпечуються путівками без лікування (крім санаторіїв, що належать до сфери управління Міністерства та соціальної політики України в яких особа, що супроводжує інваліда І групи забезпечується і лікуванням).

Особам, що супроводжують інвалідів спинального профілю двічі оплачується проїзд до санаторію і назад згідно з поданими проїзними документами.

Оздоровлення інвалідів та ветеранів війни здійснюється у підвідомчих санаторіях Міністерства соціальної політики України, а саме „Перемога” (м. Київ), „Салют” (м. Одеса), „Батьківщина” (м. Трускавець), „Ветеран” (м. Алушта), „Слава” (м. Миргород), ім. Семашка (смт Сімеїз).

Путівки інвалідам внаслідок загального захворювання та з дитинства закуповуються централізовано Міністерством соціальної політики України, перелік санаторіїв щороку змінюється в залежності від того, які санаторії перемагають у тендері.

За рахунок коштів субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам органи праці та соціального захисту населення закуповують путівки для інвалідів війни, осіб на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ” та осіб, зазначених у ст. у ст. ст.6-1 - 6-4 Закону України „Про жертви нацистських переслідувань ”. Переважно це місцеві санаторії „Інгул”, „Перемога” (м. Миколаїв), „Колос” ( м. Очаків).скачать dle 12.0