На Миколаївщині прокуратура через суд вимагає повернути державі землі лісового фонду вартістю 2,6 млн. грн

  • 0
За результатами проведених перевірок у сфері використання земель лісогосподарського призначення органами прокуратури області заявлено 10 позовів про повернення державі 16 земельних ділянок зазначеної категорії загальною площею 2,4 га вартістю 2,6 млн.грн.

Мова йде про земельні ділянки лісового фонду, розташовані у сосновому гаю «Маяк» у Корабельному районі м. Миколаєва.

Як встановлено перевіркою, за рішенням Миколаївської міської ради 8 громадянам безоплатно надано у приватну власність земельні ділянки державного лісового фонду площею 0,8 га вартістю понад 1 млн. грн. для будівництва житла та господарських споруд. Водночас встановлено, що висновки органів лісового господарства про погодження вилучення цих ділянок із земель державного лісового фонду є підробленими.

Також встановлено, що керівник державного підприємства «Миколаївське лісове господарство» всупереч встановленої законодавством заборони на зміну цільового призначення земель лісового фонду та, не маючи повноважень по розпорядженню землями державної власності, добровільно відмовився від 0,7 га лісової ділянки вартістю майже 1 млн. грн., яку в подальшому безоплатно передано у приватну власність 7 громадянам для житлової забудови.

Окрім того, через зловживання посадовців цього ж підприємства громадянці передано у користування ділянку держлісфонду біля Бузького лиману площею майже 1 га нібито для будівництва та подальшого обслуговування об’єктів берегоукріплення.

Реагуючи на виявленні порушення, прокурорами Корабельного та Ленінського районів м. Миколаєва подані до суду позовні заяви про повернення земель лісового фонду у власність держави.

Судовий розгляд справ триває.скачать dle 12.0